Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

BK «Jelgava/LLU» cīnīsies par bronzu

Ilze Knusle
Šovakar Jelgavas sporta hallē BK «Jelgava/LLU» un BK «Ķekava» aizvadīja izšķirošo pusfināla spēli, lai noskaidrotu, kura komanda cīnīsies par Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionu titulu un kura – par bronzu. Spēles liktenis izšķīrās pēdējās sekundēs: esot iedzinējos ar diviem punktiem, jelgavniekiem neizdevās trāpīt, un zaudējums ar 69:71. Tas nozīmē, ka «Jelgava/LLU» būs jācīnās par bronzu.

Spēles rezultātu ar precīzu Jāņa Bērziņa tālmetienu atklāja jelgavnieki un kopumā visu pirmo ceturtdaļu aizvadīja veiksmīgāk, to noslēdzot vadībā ar 24:21. Otrajā ceturtdaļā spēle kļuva arvien agresīvāka un spraigāka, un ķekavnieki vispirms rezultātu izlīdzināja, bet pēc tam arī pārņēma vadību, puslaiku noslēdzot jau savā labā ar 37:33. Jāpiebilst, ka otrajā ceturtdaļā jelgavniekiem izdevās gūt tikai 9 punktus.

Trešajā ceturtdaļā spēles gaita izlīdzinājās, tomēr jelgavniekiem pietuvoties rezultātā neizdevās. Gluži otrādi – ķekavnieki savu pārsvaru palielināja pat līdz plus 12, tomēr, ceturtdaļai noslēdzoties, tas bija tikai 6 punkti – 54:60 ķekavnieku labā. Pēdējā ceturtdaļā jelgavniekiem starpību izdevās atspēlēt un pietuvoties līdz viena punkta deficītam. Spēles liktenis izšķīrās pēdējās sekundēs. 30,7 sekundes līdz spēles beigām ar diviem punktiem vadībā bija ķekavnieki, bet viņiem savu uzbrukumu neizdevās noslēgt rezultatīvi – neprecīzs metiens Naurim Miezim –, un jelgavniekiem bija visas iespējas izraut uzvaru. Tomēr ķekavnieki uzsita piezīmi, un tiesneši Toma Bitīša precīzo tālmetienu neieskaitīja, ļaujot mājiniekiem turpināt savu uzbrukumu. Pēdējo sekunžu metienu izpildīja mūsu komandas kapteinis Andris Justovičs, bet bumba grozā neiekrita, un sāpīgs zaudējums pašā spēles izskaņā – 69:71.

«Mēs varējām un mums vajadzēja uzvarēt šo spēli, jo uz to gājām visu sezonu, bet zaudējām par metiena tiesu. Visa spēle sastāvēja no labākām un ne tik labām epizodēm. Pirmajā ceturtdaļā visi varējām iemest, bet otrajā ceturtdaļā guvām tikai deviņus punktus – tas ir par maz savā zālē. Neiekrita arī brīvi metieni. Domāju, ka tas ir psiholoģiski – ja pretinieki ļauj izpildīt brīvus metienus, tu apzinies, ka tā tam nevajadzētu būt, un nevari trāpīt,» pēc spēles portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja «Jelgava/LLU» saspēles vadītājs Kalvis Krūmiņš. Lai gan līdzjutēji visas spēles gaitā kritizēja un apšaubīja tiesnešu lēmumus, lai gan spēle bija fiziska – ar sitieniem, kritieniem, grūdieniem, krekla raušanu, šļūkšanu kājās –, K.Krūmiņš spriež, ka izslēgšanās spēlēm tas piederas un spēle nebija rupjāka kā iepriekšējās.  

«Es esmu lepns par saviem spēlētājiem, jo viņi nospēlēja no visas sirds un atdeva laukumā sevi visu. Ja tik spraigā spēlē un pie pilnām tribīnēm, turklāt ņemot vērā, ka daļa spēlētāju šādā līmenī spēlē pirmoreiz, pieļaujam tikai sešas kļūdas, tas ir labs rādītājs,» papildina BK «Jelgava/LLU» galvenais treneris Gatis Justovičs, piebilstot, ka komanda gatavosies cīņām par bronzu. Jelgavnieku rindās šovakar rezultatīvākais ar 26 punktiem bija A.Justovičs, 16 punktus pievienoja Armands Seņkāns, 14 – J.Bērziņš.

Pēc šīs spēles ir skaidrs, ka BK «Ķekava» turpinās cīņu par čempionu titulu, bet BK «Jelgava/LLU» priekšā spēles par bronzu. Tiesa, vēl nav zināmi pretinieki, jo otra pusfināla sērija starp «Gulbenes bukiem» un «RSU» noslēgsies 28. aprīlī – šobrīd sērijā ir 1:1. «Es gribētu, lai mums pretī ir «RSU», jo mazliet gribas atriebties par pagājušo sezonu, kad viņi mums pielika kāju priekšā ceturtdaļfinālā,» tā K.Krūmiņš. Jāpiebilst, ka BK «Jelgava/LLU» spēles tiešraidē varēs skatīties arī «Facebook» lapā «SportsTV.lv».

 

Spēles statistika

«Jelgava/LLU» – «Ķekava» 69:71 (24:21, 9:16, 21:23, 15:11)

«Jelgava/LLU»: Justovičs 26, Seņkāns 16, Bērziņš 14, Krūmiņš 6, Feldmanis 5, Bitītis 2, Husko, Avotiņš, Neimanis.

«Ķekava»: Pāže 20, Saknītis 17, Miezis 12, Štelmahers 9, Strēlnieks 6, Šteinbergs 5, Zemturis 2.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis» un Raimonds Subatovičs/BK «Jelgava/LLU»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti