Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

BK «Jelgava/LLU» basketbolists Seņkāns startēs Eiropas spēlēs

Ilze Knusle
Dalību starptautiskajos turnīros sākusi Latvijas otrā 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā iekļauts arī BK «Jelgava/LLU» spēlētājs Armands Seņkāns. Tieši šī izlase pārstāvēs valsti vasaras lielākajā sporta notikumā – Eiropas spēlēs, kas norisināsies otro reizi, šogad – no 21. līdz 30. jūnijam Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Latvijas otrā 3x3 basketbola izlase tika izveidota gada sākumā un savu pirmo oficiālo turnīru aizvadīja Lieldienu brīvdienās. «Īsi pirms jaunā gada mani uzrunāja Latvijas Basketbola savienība – informēja, ka tiek veidota komanda, un piedāvāja tajā spēlēt,» stāsta Armands. Viņš lēmumu nepieņēma uzreiz, tomēr beigās piekrita, jo šādam piedāvājumam plusu ir vairāk nekā mīnusu. «Pirmkārt, tas ir sportiskais izaicinājums. Otrkārt, komanda ir arī Latvijas Olimpiskās vienības B sastāvā, kas nozīmē arī sporta un medicīnas personāla atbalstu. Treškārt, tā kā neesmu vienīgais spēlētājs, kurš apvieno 3x3 basketbolu ar klasisko zāles basketbolu, zināju, ka tas ir iespējams,» tā basketbolists.

Debijā uzvar top 10 komandu

Pirmais turnīrs A.Seņkānam ar komandas biedriem Mārtiņu Šteinbergu, Robertu Pāži un Armandu Ginteru, kuri arī spēlē Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā (Mārtiņš un Roberts pārstāv komandu «Ķekava», bet Armands – «RSU»), bija Centrāl­eiropas tūres pirmais posms «Launy Indoor» Čehijā. Tajā mūsu komanda «Ghetto Family» uzvarēja un ieguva tiesības 20. un 21. jūlijā startēt tūres finālturnīrā Pardubicē, kur savukārt būs iespēja tikt pie ceļazīmes uz pasaules tūres posmu Prāgā.

Komanda aizvadīja sešas spēles un visās izcīnīja uzvaras. Grupas turnīrā tika pieveiktas Čehijas komandas «Profi Amateri» (ar rezultātu 22:17) un «Bricks» (19:15), kā arī Vācijas komanda «Team Sud» (21:19). Ceturtdaļfinālā ar 21:5 pārspēta Čehijas komanda «Sokolici», pusfinālā ar 21:17 – Polijas «Coco Jambo», bet finālā ar 21:18 – turnīrā ar pirmo numuru izliktā komanda «Humpolec Bernard», kas Čehiju tradicionāli pārstāv pasaules tūres posmos. «Lai gan šis turnīrs neskaitījās pārāk augsta līmeņa, tajā piedalījās vairākas augstas raudzes komandas. Piemēram, čehi, ko uzvarējām finālā, ir pasaules top 10 komanda, un uzvara pār viņiem mums deva papildu pārliecību par saviem spēkiem. Esam jauna komanda, un šādi momenti mums ir vajadzīgi,» stāsta A.Seņkāns.

Nākamās sacensības Armandam būs 13. maijā Grīziņkalnā, kur notiks Latvijas 3x3 basketbola sezonas atklāšana. Šajā turnīrā komandas cīnīsies par ceļazīmi uz Challenger posmu Maskavā. 

Gribētu uzspēlēt pret pirmo izlasi

Latvijai šobrīd ir divas 3x3 basketbola komandas, kas starptautiskos turnīros vāc punktus, lai celtu valsts kopējo reitingu un palīdzētu piepildīt sapni par dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs 2020. gadā. Kā zināms, tajās pirmo reizi programmā iekļauts arī 3x3 basketbols, tāpēc pasaulē šis sporta veids kļūst arvien populārāks. Jāatgādina, ka Latvijas pirmajā izlasē, kas turnīros startē ar nosaukumu «Riga Ghetto Basket», ir iekļauts Jelgavas basketbolists Edgars Krūmiņš.

«Lai gan mēs ar pirmo komandu kopā trenējamies, gribētu satikties ar viņiem arī kādā turnīrā – būtu ko pasvīst,» spriež A.Seņkāns, norādot, ka iespēja satikties varētu būt Challenger posmā Maskavā, ja viņi iegūs tiesības tajā startēt. «Vienīgi gribētos tikties finālā, nevis kādā no spēlēm, pēc kuras zaudētājiem turnīrs beigtos,» tā Armands.

Jāpiebilst, ka pirmā izlase lielākoties piedalās augstākā ranga sacensībās – pasaules tūres posmos un Challenger turnīros. Eiropas spēlēs startēs otrā izlase, jo tajā pašā laikā notiks arī Pasaules kauss, kurā arī sacenšas valstu izlases. «Lai gan tas nozīmē arī papildu atbildību, man būs liels gods pārstāvēt savu valsti,» norāda spēlētājs.

Sprints vai maratons?

29 gadus vecais A.Seņkāns trenēties basketbolā sāka 1. klasē Rīgas 3. bērnu un jaunatnes sporta skolā. Pēc 11. klases viņš pārcēlās uz Jelgavu un pārgāja uz Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu. Studējot LLU, viņš spēlēja Jelgavas pilsētas basketbola komandā. Arī šobrīd Armands ir BK «Jelgava/LLU» sastāvā un ar komandu cīnās par Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas bronzas medaļām. «Salīdzināt klasisko basketbolu ar 3x3 basketbolu nevar – tie ir diezgan atšķirīgi sporta veidi, pat bumba strītbolā ir vienu izmēru mazāka, lai gan svara ziņā – tāda pati kā klasiskajā basketbolā. Tomēr, tā kā bumba ir mazāka, tā labāk iesēžas plaukstā, līdz ar to ir vieglāk izpildīt dribla elementus, māņkustības. Strītbolā nepieciešama arī stipra nervu sistēma, jo tur nesvilpj par katru sīkumu – tur ir fiziska, netīra spēle, kas norūda. 3x3 basketbols tiek salīdzināts ar sprintu, bet zāles basketbols – ar maratonu, un, manuprāt, tas ir diezgan trāpīgs salīdzinājums,» spriež basketbolists. Uz jautājumu, kas pašam tuvāks, viņš nevar atbildēt, sakot: gan vienu, gan otru spēlē no visas sirds.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti