Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no R
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Basketbolistu mērķis šosezon ir zelts

Ilze Knusle
BK «Jelgava/LLU» piektdien sāks dalību Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas (LBL2) 2018./2019. gada čempionātā, uzņemot BK «Liepāja/LSSS». «Pagājušajā sezonā bijām viena no spēļu ziņā apmeklētākajām LBL2 komandām, tāpēc arī šosezon centīsimies laukumā rādīt kvalitatīvu un noturīgu sniegumu,» aicinot jelgavniekus 5. oktobrī pulksten 20 Jelgavas sporta hallē atbalstīt basketbola komandu, saka tās galvenais treneris Gatis Justovičs.

Gatavoties jaunajai sezonai basketbola komanda sāka septembrī. Lielākais izaicinājums trenerim bija panākt, lai jaunais sastāvs saprastu viņa spēles filozofiju un taktiskos zīmējumus laukumā. «Uzskatu, ka sezonas sākumā nav jāpievērš uzmanība pretiniekiem un tam, kā spēlē viņi, – šis ir laiks, kad katra komanda vēl strādā pie spēles sakārtošanas, tāpēc jākoncentrējas pašiem uz savu sniegumu,» norāda treneris. Viņš uzsver: lielākā daļa LBL2 komandu spēlē ļoti ātru basketbolu, kas nozīmē arī daudz kļūdu, tāpēc mūsu komandas galvenais uzdevums būs nospēlēt labi aizsardzībā. «Uzbrukums veidojas no aizsardzības. Ja paļaujies tikai uz uzbrukumu, ne vienmēr izdodas iemest vairāk par pretinieku, bet, ja veiksmīgs uzbrukums ir veidojies no labas darbības aizsardzībā, tas spēlētājiem dod papildu enerģiju,» uzskata G.Justovičs.

Pārbaudās pret četriem pretiniekiem

Sagatavošanās ciklā ļoti būtiskas ir pārbaudes spēles, un BK «Jelgava/LLU» aizvadīja četras. Pirmajā mūsējiem pretī stājās cita LBL2 komanda, ar kuru gan jelgavnieki pirmajā čempionāta posmā laukumā netiksies, – OC «Limbaži». Ar rezultātu 85:89 uzvarēja limbažnieki. «Šajā spēlē galvenais bija saskatīt kļūdas, pie kurām vēl jāstrādā,» skaidro treneris, piebilstot, ka pirmā pārbaudes spēle tika aizvadīta pēc trim treniņu nedēļām.

Savukārt pagājušās nedēļas nogalē «Jelgava/LLU» piedalījās pārbaudes turnīrā «Kandavas ozolzīļu kauss», kurā startēja četras komandas. Divas no tām bija no LBL2 – «LU/BS Rīga» (zaudējums ar 79:82) un «Kandava/Compor» (uzvara ar 61:56) –, bet arī ar šīm komandām jelgavnieki turnīra pirmajā kārtā nespēlēs. Trešā bija komanda Šilelis «Lūši» (zaudējums ar 79:84), kas spēlē Lietuvas Reģionālajā basketbola līgā. «Galveno uzmanību pievērsu tieši darbībām aizsardzībā, un ar katru spēli komandas sniegums uzlabojās, arī uzbrukumā. Turklāt jāņem vērā, ka bija intensīva slodze – trīs spēles apmēram 30 stundu laikā. Turnīrs bija ļoti vērtīgs arī no tāda aspekta, ka puiši pavadīja kopā divas dienas, labāk iepazina cits citu gan laukumā, gan ārpus tā,» stāsta G.Justovičs.

Trīs spēlētāji – uz jautājuma zīmes

Treneris vērtē, ka komanda ir gatava jaunajai sezonai un piektdien laukumā rādīs maksimumu, ko spēj. Pirmo apli LBL2 Jelgavas komanda aizvadīs B apakšgrupā, izspēlējot pa divām spēlēm ar katru no pārējām komandām: BA «Turība», «Līvānu stikls», «Ventspils Augstskola», «Liepāja/LSSS», «RSU», «DSN».

Šobrīd komandas «Jelgava/LLU» sastāvā iekļauti Andris Justovičs, Toms Bitītis, Jānis Bērziņš, Kalvis Krūmiņš, Jānis Atelbauers, Uldis Feldmanis, Emīls Kravinskis, Kaspars Neimanis, Maksims Husko, Reinis Jānis Avotiņš, Armands Seņkāns, Rimants Eņģelis, Adrians Ganuļēvičs, Toms Ziemelis un Salvis Mētra, kurš, tāpat kā pērn, pildīs kapteiņa pienākumus. «Trīs spēlētāji – Uldis, Maksims un Kaspars – ir guvuši mikrotraumas, un šobrīd ir jautājums, vai viņi spēs komandai palīdzēt pirmajā sezonas spēlē. Ja ne, tas dos iespēju sevi pierādīt citiem,» norāda treneris.

Mērķis – atgriezties 1. vietā

Basketbola kluba valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils stāsta, ka komandai izvirzītais mērķis ir izcīnīt 1. vietu LBL2 čempionātā. «Šāds mērķis mums ir bijis kopš pāriešanas uz LBL2. Aizpagājušajā sezonā tas izdevās, bet pērn dažādu apstākļu sakritības dēļ titulu nosargāt nesanāca. Taču mēs noteikti gribam atgriezties tur, kur jau esam bijuši, un trenera kompetencē ir tas, kā un ar kādu kolektīvu šo mērķi sasniegt,» tā viņš.

D.Ušvils uzsver, ka lēmums startēt nevis augstākajā līgā, bet LBL2, bijis stratēģisks ilgtermiņa lēmums, lai paralēli strādātu pie kluba struktūras sakārtošanas un Jelgavas basketbola piramīdas nostiprināšanas. Uz jautājumu, vai komanda, uzvarot LBL2, atgriezīsies augstākajā divīzijā, viņš atbild: «Protams, ka mums ir mērķis atgriezties augstākajā divīzijā, bet plānojam to darīt pakāpeniski, balstoties uz stingriem pamatiem, nevis strauji ielecot un tikpat strauji izkrītot ārā.»

Foto: BK «Jelgava/LLU»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti