Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Vairākās pilsētas vietās ieviesti transporta masas ierobežojumi

Anastasija Miteniece
Šonedēļ vairākās pilsētas vietās uzstādītas ceļazīmes, kas nosaka transporta masas ierobežojumus – tās nodrošinātas ar mērķi ierobežot traktortehnikas un kravas transporta, kura pilnā masa ir 3,5 tonnas un vairāk, kustību dzīvojamajās zonās, informē pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība».

«Jaunie transporta masas ierobežojumi šobrīd tiek ieviesti dzīvojamajās zonās ar grants seguma ielām. Tas ir nepieciešams, lai šajās vietās ierobežotu kravas transporta kustību,» skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» satiksmes organizācijas inženieris Kārlis Krūkliņš. Viņš skaidro, ka iestādē regulāri tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par to, ka dzīvojamajā zonā caurbrauc un tiek novietots kravas transports, lai gan tam pieejams altenatīvs apvedceļš. Turklāt rudenī un pavasarī pie smagā transporta satiksmes plūsmas bedres un rises grants seguma ielās veidojas pastiprināti. Būtiski uzsvērt, ka šīs ceļazīmes nav pagaidu.

Ceļa zīmes «Kravas automobiļiem braukt aizliegts» šobrīd jau uzstādītas 6.līnijā, krustojumā ar Dobeles šoseju, 5.līnijā, krustojumā ar Dobeles šoseju, Riekstu ceļā krustojumā ar 4.līniju, Kooperatīva ielā, Malkas ceļā, 2.līnijā, krustojumā ar Dobeles šoseju, Vangaļu ceļā un Meža ceļā. Ceļa zīmju uzstādīšana turpināsies arī aprīlī un maijā – zīmes tiks uzstādītas arī Miezītes ceļā, Lediņu ceļā un Bauskas ielā.

Jāpiebilst, ka ar mērķi novērst grants ceļu sabrukumu, pagaidu transporta masas ierobežojumi šobrīd tiek ieviesti arī uz daudziem valsts nozīmes ceļiem. Tie gan ir pagaidu ierobežojumi, kas tiek piemēroti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. «Latvijas Valsts ceļi» pārstāvji skaidro, ka pavasarī un rudenī uz grants ceļiem iestājas šķīdonis – ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās, tādēļ smagā transporta plūsma var bojāt grants ielas segumu.

Autovadītāji aicināti ievērot izvietotās ceļazīmes. Ja ielās un ielu posmos, kur uzstādītas ceļa zīmes «Kravas automobiļiem braukt aizliegts», tiek pamanīts smagais transports, par to iespējams ziņot Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru