Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Slēgts Loka maģistrāles dzelzceļa pārvads; izmaiņas sabiedriskā transporta reisos

Anastasija Miteniece
Rekonstruējot Loka maģistrāli, šodien uz trīsarpus mēnešiem slēgts dzelzceļa pārvads posmā no Aviācijas ielas līdz Rubeņu ceļam. Darbu gaitā autotransporta satiksme tur ir aizliegta visiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, velobraucējiem, autovadītājiem, kā arī sabiedriskajam transportam –, līdz ar to sabiedriskā transporta pasažieriem jārēķinās ar izmaiņām pilsētas 6. un 11. autobusa maršruta reisos.

Pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs skaidro, ka 78,26 metrus garais dzelzceļa pārvads jārekonstruē uzreiz visā platībā, tādēļ šajā vietā būvdarbi nevar norisināties pakāpeniski. Iepriekš apsekojot pārvadu, konstatēts, ka tā konstrukcijas skārusi korozija, sācis izdrupt betons, balstu stiprinājumi vietām ir nosēdušies, balsti apauguši ar zāli. Lai uzlabotu tilta izturību un stabilitāti, pārvada balsti tiks pastiprināti. Tāpat laiduma konstrukcijā bija redzamas ūdens caursūkšanās pēdas, kas liecina par bojātu hidroizolāciju, tāpēc paredzēts izbūvēt arī lietusūdens atvadi no tilta. Tiltam tiks uzstādītas jaunas margas, apgaismojuma balsti, ko nomainīs visā rekonstruējamā Loka maģistrāles posmā, un atjaunotas noejas kāpnes abās tilta pusēs. Līdz šim arī gājēju un velosipēdistu pārvietošanās pār tiltu bija samērā nedroša, un tur paredzēts izbūvēt vienoto gājēju un velosipēdistu ceļu. Lai to varētu izdarīt, viena dzelzceļa pārvada mala – biznesa parka «NP Properties» pusē – tiks paplašināta. Šobrīd būvdarbu vietā sākusies asfalta frēzēšana visā brauktuves platumā.

Drošības nolūkos būvdarbu laikā pārvads ir slēgts visiem satiksmes dalībniekiem. Pagaidu ceļš pārvada apbraukšanai ir Aviācijas, Garozas iela un Rubeņu ceļš. Ar izmaiņām jārēķinās arī pasažieriem, kas ikdienā izmanto pilsētas nozīmes sabiedrisko transportu, – SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) pārstāvis Gatis Dūmiņš skaidro, ka grozījumi ieviesti vairākos pilsētas 6. un 11. autobusa maršruta reisos.

11. autobusa reisā pulksten 5.46 maršrutā Meiju ceļš–Agroķīmija un reisā pulksten 6.50 maršrutā Meiju ceļš–Tušķi GP–Agroķīmija slēgto Loka maģistrāles posmu autobusi apbrauc pa Aviācijas, Garozas ielu, Rubeņu ceļu, Loka maģistrāli, Langervaldes ielu, Meža ceļu un Rubeņu ceļu līdz pieturai «Agroķīmija». Minētajos reisos slēgtas un turpmāk trīsarpus mēnešu laikā netiks apkalpotas vairākas pieturas: pulksten 6.21 un 7.40 pietura «Tipogrāfija» virzienā uz Loka maģistrāli Langervaldes ielā, pulksten 6.23 un 7.43 – pietura «Rubeņu ceļš», pulksten 6.24 un 7.44 – pietura «Būvuzņēmums», bet pulksten 6.25 un 7.45 – pietura «Autotas» Rubeņu ceļā. 

Jāņem vērā, ka izmaiņas veiktas arī 11. autobusa reisā pulksten 6.27 un 7.46 maršrutā Agroķīmija–Centrs, kā arī pulksten 17.10 maršrutā Agroķīmija–Blukas. Autobusi slēgto Loka maģistrāles posmu apbrauc pa Rubeņu ceļu, Garozas ielu un Rīgas ielu, tālāk virzoties pēc ierastā maršruta. Norādītajos reisos slēgtas vairākas pieturas: pulksten 6.33 un 7.52 autobuss nepiestāj pieturā «Aviācijas iela», pulksten 6.34 un 7.54 – autobusu pieturā «Rīgas iela» Loka maģistrālē, pulksten 6.36 un 7.55 – pieturā «Paula Lejiņa iela», pulksten 6.38, 7.57 un 17.16 – pieturā «RAF rūpnīca», pulksten 6.40, 7.59 un 17.19 – pieturā «Helmaņa iela», bet pulksten 6.42, 8.01 un 17.21 – pieturvietā «Lāčplēša iela» Aviācijas ielā.

Savukārt 11. autobusa reiss pulksten 16.40 maršrutā Centrs–Agroķīmija slēgto Loka maģistrāles posmu apbrauc pa Garozas ielu, Rubeņu ceļu, Loka maģistrāli, Langervaldes ielu, Meža ceļu un Rubeņu ceļu līdz autobusu pieturai «Agroķīmija». Pulksten 16.48 šajā reisā slēgta un netiek apkalpota pieturvieta «Veikals «Pilsēta» uz Aviācijas», pulksten 16.49 – pietura «Lauktehnika», pulksten 16.51 – pietura «Helmaņa iela», pulksten 16.53 – pietura «RAF rūpnīca» Aviācijas ielā, pulksten 17.01 un 8.52 – pieturvieta «Tipogrāfija» virzienā uz Loka maģistrāli Langervaldes ielā, pulksten 17.04 – pietura «Rubeņu ceļš», pulksten 17.05 pietura «Būvuzņēmums», bet pulksten 17.05 – pietura «Autotas» Rubeņu ceļā.

Iedzīvotājiem, kuri regulāri izmanto 6. maršruta autobusu, jārēķinās ar izmaiņām reisā pulksten 8.31 maršrutā Depo–«Geor»–Centrs. Šis maršruta autobuss rekonstrukcijas darbu gaitā neveic reisa posmu Loka maģistrālē no Aviācijas līdz Langervaldes ielai, kā arī Langervaldes ielā no Loka maģistrāles līdz autobusu pieturai «Geor». Līdz ar to uz laiku slēgtas un netiek apkalpotas vairākas autobusu pieturas: pulksten 8.47 pieturvieta «Ziediņu ceļš» Loka maģistrālē, pulksten 8.48 un 8.52 – pietura «Tiprogrāfija» (abos virzienos), pulksten 8.49 un 8.51 – pietura «Meža ceļš» (abos virzienos), bet pulksten 8.50 – pietura «Geor» Langervaldes ielā.

6. autobusa vakara reisā pulksten 18.13 maršrutā Satiksmes iela (pasts)–«Geor» autobuss slēgto Loka maģistrāles posmu apbrauc pa Garozas ielu, Rubeņu ceļu un Loka maģistrāli, tālāk virzoties pēc ierastā maršruta. Jārēķinās gan, ka rekonstrukcijas darbu laikā netiek apkalpotas vairākas pieturas. Pulksten 18.46 autobuss nepiestāj pieturā «Veikals «Pilsēta» uz Aviācijas», pulksten 18.47 – pieturā «Lauktehnika», pulksten 18.49 – pieturā «Helmaņa iela», bet pulksten 18.51 – pieturā «RAF rūpnīca» Aviācijas ielā. Bet 6. autobusa reisā pulksten 18.58 maršrutā «Geor»–Cukurfabrikas stacija–Satiksmes iela (pasts) autobuss apbrauc slēgto Loka maģistrāles pa Rubeņu ceļu, Garozas un Rīgas ielu, turpinot ierasto maršrutu. Pasažieriem jārēķinās, ka uz laiku slēgta pietura «RAF rūpnīca» pulksten 19.09, «Helmaņa iela» pulksten 19.11 un «Lāčplēša» Aviācijas ielā pulksten 19.12.

Aktuālā informācija par satiksmes ierobežojumiem pilsētā pieejama mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, savukārt sekot līdzi izmaiņām pilsētas nozīmes sabiedriskā transporta maršrutos iespējams JAP mājaslapā www.jap.lv .

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti