Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Samazinās maksimālo braukšanas ātrumu uz Jelgavas šosejas pie Ozolnieku pagrieziena

www.jelgavasvestnesis.lv
Lai uzlabotu satiksmes drošību un mazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, no piektdienas, 15. novembra, Jelgavas šosejas (A8) krustojumā ar autoceļu Jelgava–Dalbe (P100) mainīsies maksimālais atļautais ātrums – tur pašreizējo 70 kilometru vietā drīkstēs braukt ar 50 kilometriem stundā. Šāds ierobežojums noteikts 300 metru attālumā no krustojuma abās tā pusēs, informē VAS «Latvijas Valsts ceļi».

«Latvijas Valsts ceļi» norāda, ka šis krustojums ir kļuvis par «melno punktu» – pēdējo sešu gadu laikā tur notikuši 22 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem pieci – ar cietušajiem, un deviņi cilvēki ir guvuši ievainojumus.

«Lai gan satiksme krustojumā no 2008. gada tiek regulēta ar luksoforu, ceļu satiksmes negadījumu skaitu tas nav mazinājis, jo autovadītāji pārsniedz maksimāli atļauto ātrumu 70 kilometrus stundā un neievēro luksofora sarkanās gaismas signālu. 2018. gadā krustojumā trīs reizes ir notikusi transportlīdzekļu sadursme ar luksofora balstu. Pēc fotoradara uzstādīšanas krustojuma pieejā 2015. gadā ceļu negadījumu skaits samazinājās, taču tas joprojām ir augsts,» uzsver «Latvijas Valsts ceļi».

Lai brīdinātu autovadītājus par atļautā braukšanas ātruma izmaiņām, 400 metru attālumā pirms krustojuma abos braukšanas virzienos tiks uzstādīti informatīvi plakāti. 

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti