Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Remontēs Jelgavas–Tukuma ceļu

Ilze Knusle-Jankevica
Šogad paredzēti Jelgavas–Tukuma ceļa pārbūves darbi. Darbus objektā plānots uzsākt nākamnedēļ. To laikā autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Sabiedriskā transporta kustību gan tie pagaidām būtiski neietekmēs.

«Latvijas valsts ceļu» Komunikācijas daļā informē, ka pārbūves darbi paredzēti ceļa Jelgava (Tušķi)–Tukums (P98) posmā no Jelgavas līdz tiltam pār Auci (0,00.–5,30. kilometrs). Tiks pārbūvēta ceļa sega, sākot no salturīgā slāņa un šķembu pamata un beidzot ar divām asfalta kārtām. Krustojumā ar autoceļu Jelgava–Dobele–Annenieki (P97) tiks izbūvēts rotācijas aplis. Tāpat tiks atjaunots tilts pār Auci, savukārt ceļa posma sākumā rekonstruēs ceļa apgaismojumu.

Darbus objektā veiks «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»». Uzņēmuma sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītājs Jānis Stundiņš stāsta, ka darbi sāksies vienlaikus vairākās ceļa posma vietās. «Sāksim ar koku, krūmu zāģēšanu un grāvju rakšanu, kā arī veidosim apbraucamo ceļu ar pagaidu tiltu pār Auces upi,» viņš ieskicē. Rakšanas un seguma atjaunošanas darbi tiks organizēti pa joslām, satiksmi regulējot ar luksoforiem. Luksofors regulēs arī satiksmi pa apbraucamo ceļu un pagaidu tiltu pār Auces upi.

Saskaņā ar projektu pie Aizupes pamatskolas plānots izbūvēt rotācijas apli, bet, lai pēc iespējas mazāk traucētu skolas ikdienu, darbus Tušķos plānots sākt pēc mācību gada beigām. Līdz ar to vismaz līdz tam laikam izmaiņas pilsētas sabiedriskā transporta kustībā nav paredzētas, apstiprina «Jelgavas autobusu parka» pārstāvis Gatis Dūmiņš. Savukārt starppilsētu maršrutos vēlāk, kad satiksmi regulēs luksofori, iespējamas nobīdes no laika grafika, bet nevienu reisu slēgt nav plānots.

J.Stundiņš piebilst, ka «Igate» strādās arī Tukuma šosejas jeb autoceļa P98 turpinājumā – no 5,30. kilometra līdz 23,92. kilometram –, taču šajā posmā pasūtītājs «Latvijas Valsts ceļi» paredzējis nevis autoceļa pārbūvi, bet gan tikai brauktuves virsmas atjaunošanu. Plānots, ka darbi šajā posmā sāksies maijā, un tad arī tur vietām būs satiksmes ierobežojumi. Vēl šajā posmā tiks atjaunotas 24 autobusu pieturvietas.

Jelgavas–Tukuma sākumposma pārbūve izmaksās nepilnus 4,6 miljonus eiro ar PVN, un darbus līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Savukārt seguma atjaunošana ceļa posmā no 5,30. kilometra līdz 23,92. kilometram izmaksās divus miljonus eiro ar PVN, un tā tiks finansēta no valsts budžeta.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja WONDER_WHY attēls

Neticami. Nepagāja ne 50 gadi. Tagad tik Romas ielu jānoasfaltē, ko sola jau 40 gadus izdarīt.
Lietotāja zv attēls

Man šķiet, ka pat vairāk par 50 gadiem, varētu būt kopš pašiem ceļa pirmsākumiem...

Pievienot komentāru

Saistītie raksti