Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Rekonstrukcijas laikā vēl vienā Loka maģistrāles posmā satiksmi regulēs luksofors

www.jelgavasvestnesis.lv
Turpinoties Loka maģistrāles posma rekonstrukcijas darbiem, satiksmes ierobežojumi noteikti Loka maģistrāles posmos no Bērzu ceļa līdz Rīgas ielai un no Rīgas ielas līdz Aviācijas ielai.

Satiksmes ierobežojumi jau bija Loka maģistrāles posmā no Kalnciema ceļa uz Rīgas ielas pusi – tajā nodrošināta reversa satiksme, savukārt tagad, turpinoties rekonstrukcijas darbiem, ierobežotas vēl divas darbu zonas – Loka maģistrāles posms no Bērzu ceļa līdz Rīgas ielai un no Rīgas ielas līdz Aviācijas ielai. Kā norāda «RERE vide – Hidrostatyba» būvdarbu vadītājs Edgars Krastiņš, arī šajos Loka maģistrāles posmos brauktuves platumā nepieciešams nofrēzēt asfaltu un veikt komunikāciju izbūvi. Šo darbu norise gan būs atkarīga no laikapstākļiem. Būvdarbu gaitā arī šajos ielas posmos tiks izmantots reversās satiksmes princips – daļa brauktuves tiks ierobežota un autotransporta kustība notiks pa vienu joslu. Loka maģistrāles posmā no Bērzu ceļa līdz Rīgas ielai reversā satiksme tiks regulēta ar luksoforiem.

Paredzēts, ka, realizējot nākamās projekta kārtas, darbu zona tiks paplašināta un reversā satiksme aptvers lielāku Loka maģistrāles posmu. Jāatgādina, ka braukšanas ātrums būvdarbu zonā ir 30 kilometri stundā.

Jelgavas autobusu parka (JAP) pārstāvis Gatis Dūmiņš norāda, ka līdz ar satiksmes ierobežojumiem ārpus būvdarbu zonas uz laiku var tikt pārceltas autobusu pieturas. Tas gan neieviesīs izmaiņas autobusu maršrutos, jo pieturas var tikt pārceltas par 50 līdz 100 metriem no aktīvās būvdarbu zonas. Jāpiebilst gan, ka līdz ar satiksmes kustības regulēšanu ar luksoforiem 5., 15., 19. un 25. maršruta autobusi, iespējams, ceļā var pavadīt nedaudz vairāk laika nekā ierasts.

 

 

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu visā tās garumā – izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti