Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Pieaugs līgumsods par braukšanu vilcienā bez biļetes

www.jelgavasvestnesis.lv
No 1. marta stāsies spēkā jauns līgumsoda apmērs par braukšanu vilcienā bez biļetes – turpmāk pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā.

Lielākais vairums vilcienu pasažieru ir atbildīgi un atbilstoši noteikumiem vienmēr iegādājas braukšanas biļeti. 2018. gadā par braukšanu bez biļetes vilcienā tika sodīti 666 pasažieri, kas nav uzskatāms par lielu rādītāju, ņemot vērā, ka gadā kopumā AS «Pasažieru vilciens» ir pārvadājusi 18 miljonus pasažieru.

Līdz šim par braukšanu vilcienā bez derīgas biļetes piemērojamais līgumsods bija 10 eiro elektrovilcienos un 15 eiro dīzeļvilcienos. Turpmāk līgumsods visos vilcienos būs vienāds, un pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā. Līgumsoda apmērs palielināts, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes lēmumu, kurā, izvērtējot situāciju pasažieru pārvadājumu nozarē, tika rosināts paaugstināt līgumsoda apmēru par atrašanos sabiedriskajā transportlīdzeklī bez derīgas braukšanas biļetes. Savukārt līgumsods par virsnormas bagāžas vai dzīvnieku neapmaksātu pārvadāšanu vilcienā, tāpat kā iepriekš, būs pieci eiro, informē AS «Pasažieru vilciens» pārstāve Agnese Līcīte.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru