Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

No 1. decembra ziemas riepas ir obligātas

Emīls Rotgalvis
No rītdienas, 1. decembra, līdz nākamā gada 1. martam visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Jāpiebilst, ka no 1. oktobra līdz 1. maijam ļauts izmantot arī riepas ar radzēm. Braucējiem ieteicams ņemt vērā riepu vecumu un protektora dziļuma atbilstību prasībām.

Līdz ar aukstuma iestāšanos pieaug varbūtība, ka drīzumā izveidosies pastāvīga sniega sega un uz ceļa būs novērojams apledojums. Autovadītājiem, ņemot vērā neprognozējamos laika apstākļus, ieteicams laicīgi sagatavoties ziemai, pirmkārt, parūpējoties par drošām auto riepām. Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramus, no 1. decembra jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām.

Nepieciešams ievērot, ka vieglo auto ziemas riepu minimālais atļautais protektora dziļums ir četri milimetri. Uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam – nav ieteicams izmantot riepas, kas vecākas par pieciem sešiem gadiem, jo, braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Lai uzlabotu transportlīdzekļa drošību uz ceļa, vieglo automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem katra ass un automobiļu ar pilnu masu virs 3500 kilogramiem priekšējā stūrējamā ass jāaprīko ar vienādām riepām. Riepu izgatavotājam un protektora zīmējumam jābūt identiskam. Jāņem vērā arī tas, ka vienam auto vienlaikus nedrīkst būt radžotas un neradžotas riepas, informē Ceļu satiksmes drošības direkcija.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti