Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

No 1. decembra – tikai ar ziemas riepām

www.jelgavasvestnesis.lv
Sākot ar šodienu – 1. decembri – visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, atgādina Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vieglo automašīnu ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir četri milimetri. Jāņem vērā, ka vienam auto nedrīkst vienlaikus būt riepas ar radzēm un bez radzēm. Tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam – nav ieteicams izmantot riepas, kas vecākas par pieciem sešiem gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības.

Valsts policija brīdinājusi, ka šogad autovadītājus, kuru spēkratiem būs neatbilstošas riepas, uzreiz sodīs, nevis brīdinās. Sods par braukšanu ar sezonai neatbilstošām riepām ir 30 eiro, savukārt par neatbilstošu riepu protektora dziļumu – līdz 55 eiro.

Kaut arī ziemas riepas Latvijā ir obligātas no 1. decembra līdz 1. martam, CSDD vienmēr autovadītājus aicinājusi negaidīt 1. decembri un jau savlaicīgi parūpēties par vasaras riepu nomaiņu pret ziemas riepām, lai braukšana būtu pēc iespējas droša. Ziemas riepas nodrošina labāku saķeri ar ceļu un samazina slīdēšanu, taču neizslēdz to pilnībā. Tādēļ ziemas periodā, kad uz ceļiem veidojas apledojums, ļoti svarīgi ievērot arī laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un drošu distanci, jo šādos apstākļos pagarinās bremzēšanas ceļš, kā arī vadītajiem jāaizvairās no straujas manevru veikšanas, norāda CSDD.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti