Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Maršrutā Jelgava–Rīga jārēķinās ar papildu laiku ceļā

Anastasija Miteniece
Līdztekus vērienīgiem pilsētas ielu rekonstrukcijas darbiem, kas ievieš būtiskus satiksmes ierobežojumus Jelgavā, šovasar autovadītājiem jārēķinās arī ar satiksmes ierobežojumiem ārpus pilsētas. Jo īpaši aktuāli tas ir iedzīvotājiem, kuri ikdienā dodas maršrutā Jelgava–Rīga, jo šonedēļ arī Rīgas ielā Ozolniekos sākas rotācijas apļa izbūve. Tāpat atsākušies būvdarbi uz ceļa Jelgava–Iecava, notiek Miera ielas tilta pārbūve, bet jau no 14. maija tiks slēgts Loka maģistrāles dzelzceļa pārvads. Tādējādi, lai arī kuru maršrutu uz Rīgu un atpakaļ autovadītājs izvēlētos, jārēķinās ar papildu laiku ceļā.

«Šogad pilsētā tiek realizēta virkne vērienīgu ielu pārbūves projektu, kas jau tuvākajā nākotnē uzlabos satiksmes drošību gan autovadītājiem, gan velobraucējiem un gājējiem. Tiesa, šobrīd iedzīvotājiem ir jāsaskaras ar daudziem satiksmes ierobežojumiem un palēninātu satiksmi – īpaši tiem, kuri ikdienas gaitās maršrutā Jelgava–Rīga dodas ar automašīnu, ir jārēķinās ar papildu laiku ceļā,» aicinot jelgavniekus būt saprotošiem, uzsver Jelgavas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs.

Maršrutā Jelgava–Rīga, braucot caur Ozolniekiem, ir vismaz divas būvdarbu vietas. Viena no tām ir Rīgas ielas un Loka maģistrāles krustojums pilsētā – šobrīd tur nofrēzēts asfalts, notiek komunikāciju izbūve, krustojumā samazināts joslu skaits un no visām pusēm ir aizliegts kreisais pagrieziens. Būvnieki lēš, ka satiksmes ierobežojumi krustojumā saglabāsies vēl vismaz pāris nedēļu, bet pēc tam joslu skaits tiks atjaunots. Savukārt otra būvdarbu vieta šajā maršrutā ir Ozolniekos – Rīgas ielas posmā pie krustojuma ar Skolas un Eglaines ielu. Uzlabojot satiksmes drošību, tur šonedēļ sākas rotācijas apļa izbūve, kā arī tam piegulošo ielu ceļa seguma atjaunošana aptuveni 200 metru garumā. Kā norāda VAS «Latvijas valsts ceļi» pārstāvji, būvdarbu gaitā satiksme tiks regulēta ar luksoforu vai regulētāju palīdzību. Remontdarbu vietas šķērsošana ceļā aizņems aptuveni papildu piecas minūtes. Darbus paredzēts paveikt līdz vasaras beigām.

Braucot uz Rīgu un atpakaļ pa Loka maģistrāli pāri dzelzceļa pārvadam, autovadītājiem jau no 14. maija būs jāizmanto apbraucamais ceļš. Proti, Loka maģistrāles rekonstrukcijas gaitā dzelzceļa pārvads uz trīsarpus mēnešiem tiks slēgts un transporta plūsma novirzīta pa Aviācijas, Garozas ielu un Rubeņu ceļu.

Arī maršrutā Jelgava–Rīga, braucot pa Garozas ielu, tad – pa ceļu Jelgava–Iecava un izbraucot uz A8 šosejas, autovadītājiem jārēķinās ar divām būvdarbu vietām. Viena no tām ir Garozas ielas posms no Prohorova ielas līdz pilsētas administratīvajai robežai. Šobrīd tur notiek ārējā ūdensvada un saimnieciskās kanalizācijas izbūve, un tās gaitā jau ieviesti satiksmes ierobežojumi – noteikta reversa satiksme. Savukārt uzreiz pēc komunikāciju izbūves tur tiks uzsākta un līdz gada beigām notiks ielas rekonstrukcija. Arī šo darbu laikā saglabāsies iepriekš noteiktie satiksmes ierobežojumi.

Tāpat būvdarbi atsākušies ceļa Jelgava–Iecava posmā no krustojuma ar Jelgavas šoseju līdz Cenu un Salgales pagasta robežai Ozolnieku novadā. Šajā būvdarbu posmā līdz 50 kilometriem stundā samazināts braukšanas ātrums, un līdz ar būvdarbiem arī šajā vietā var būt palēnināta satiksme pie nobrauktuvēm uz A8 šosejas.

Braucot pa Miera ielu un tad pa apvedceļu uz Rīgu, jārēķinās ar to, ka notiek Miera ielas tilta pār Platones upi rekonstrukcija un satiksme tiek organizēta pa pagaidu tiltu, kam ir divas braukšanas joslas. Atļautais braukšanas ātrums šajā vietā ir 30 kilometri stundā. «Lai atslogotu satiksmes plūsmu, Miera un Lietuvas šosejas krustojumā luksofora darbība ir mainīta – tiem, kuri brauks virzienā no Rīgas uz Jelgavu no pulksten 16 līdz 20, zaļais luksofora signāls degs ilgāk,» skaidro M.Mielavs. Jāpiebilst, ka jaunizbūvētais tilts Miera ielā būs ar četrām braukšanas joslām un ietvi un darbus plānots pabeigt līdz 30. novembrim.

Būtiski uzsvērt, ka pilsētas un valsts realizēto ielu rekonstrukcijas projekti būtiski skar ne vien autovadītājus, bet arī sabiedrisko transportu. «Tāpat kā automašīnas, arī autobusi iekļaujas kopējā satiksmes plūsmā. Īpaši intensīva satiksme, kad var kavēties gan pilsētas nozīmes, gan arī reģionālie autobusi, ir rīta un vakara stundas,» aicinot pasažierus būt saprotošiem, saka SIA «Jelgavas autobusa parka» pārstāvis Gatis Dūmiņš. Viņš norāda, ka informācija par aktuālākajām izmaiņām šobrīd pieejama mājaslapā.

Sekot līdzi aktuālajiem darbiem un ierobežojumiem var «Pilsētsaimniecības» interaktīvajā kartē mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv un «Latvijas valsts ceļu» mājaslapā www.lvceli.lv.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti