Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no R-ZR
Piektdiena, 2019. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Loka maģistrāles rekonstrukcijas posmā – papildu satiksmes ierobežojumi

Anastasija Miteniece
Turpinoties Loka maģistrāles rekonstrukcijas darbiem, no šīs nedēļas papildu satiksmes ierobežojumi tiks noteikti Loka maģistrāles posmā no Jelgavas 6. vidusskolas Loka maģistrālē 29 līdz Rīgas ielai.

Loka maģistrāles rekonstrukcijas gaitā posmā no Kalnciema ceļa līdz Loka maģistrālei 29 jau iepriekš ieviesta virkne satiksmes ierobežojumu – vairākās būvdarbu zonās autovadītājiem nodrošināta viena braukšanas josla ar reversu satiksmi, kuru regulē luksofori. Savukārt šobrīd, turpinoties ielas rekonstrukcijas darbiem, tiek ierobežota arī nākamā būvdarbu zona no Loka maģistrāles 29 līdz Rīgas ielai.

«Šajā ielas posmā tiks nodrošināta divvirzienu satiksme, bet vajadzības gadījumā brauktuve var būt sašaurināta un konkrētajā vietā ieviesta reversa satiksme, kuru kontrolēs regulatori jeb uzņēmuma «RERE vide – Hidrostatyba» būvnieki,» norāda pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Pucena. Viņa papildina, ka šobrīd saskaņā ar projektu primāri veicamie darbi šajā vietā ir asfalta frēzēšana un ceļa betona apmaļu demontāža – šo darbu norise gan atkarīga no laikapstākļiem.

Jāpiebilst, ka papildu satiksmes ierobežojumi ir spēkā arī Loka maģistrāles posmā no Rīgas ielas līdz Aviācijas ielai. Šobrīd tur ir norobežota daļa brauktuves un satiksme notiek pa divām joslām. Drošības nolūkos Loka maģistrālē pretim autobusa pieturvietai «Rīgas iela» izveidota arī pagaidu gājēju pāreja – tas atvieglo gājēju nokļūšanu uz autobusa pieturvietu.

Jāatgādina, ka braukšanas ātrums būvdarbu zonā ir 30 kilometri stundā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu visā tās garumā – izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti