Meklēšanas forma

Skaidras debesis 20 °C Mērens vējš, 5.6 m/s no Z
Ceturdiena, 2019. gada 18. JūlijsVārda dienu svin: Rozālija, Roze

Loka maģistrāles posmā – reversa satiksme

Anastasija Miteniece
Loka maģistrāles posmā no Kalnciema ceļa vairāk nekā 500 metrus uz Rīgas ielas pusi šobrīd turpinās ielas rekonstrukcijas darbi – autotransporta satiksme vēl joprojām notiek pa pagaidu brauktuvi, bet no šodienas vienā no būvdarbu posmiem darbu sāks arī luksofori, kas nodrošinās reverso satiksmi.

«Būvdarbu laikā vienā no Loka maģistrāles posmiem darbus nepieciešams veikt teju visā brauktuves platumā, tādēļ autotransporta satiksmei būs pieejama viena braukšanas josla. Tur tiks nodrošināta reversa satiksme, kuru noteiktajos posmos regulēs luksofori,» skaidro Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» projektu vadītāja Eva Pucena. «RERE vide – Hidrostatyba» būvdarbu vadītājs Edgars Krastiņš norāda, ka risinājums ar reverso satiksmi tiks izmantots arī turpmāk. Proti, rekonstrukcijas gaitā darbu zona paplašināsies un reversā satiksme aptvers lielāku Loka maģistrāles posmu. Jāatgādina, ka braukšanas ātrums būvdarbu zonā ir 30 kilometri stundā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu visā tās garumā – izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Inta attēls

Bet kur ir informācija ceļagājejiem? Šodien kavēju darbu, jo pietūra bija pārnesta.
Lietotāja Redakcija attēls

Aktuālākā informācija, tostarp arī par sabiedrisko transportu un pieturas pārnešanu, bija publicēta 8. janvārī https://www.jelgavasvestnesis.lv/satiksme/rekonstrukcijas-laika-vel-viena-loka-magistrales-posma-satiksmi-regules-luksofors

Pievienot komentāru

Saistītie raksti