Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no R-ZR
Piektdiena, 2019. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Loka maģistrāles posmā aizliegts novietot automašīnas

www.jelgavasvestnesis.lv
Loka maģistrālē turpinās rekonstrukcijas darbi – šonedēļ papildu satiksmes ierobežojumi noteikti Loka maģistrāles posmā no Bērzu ceļa līdz Rīgas ielai. Autovadītājiem jāņem vērā, ka automašīnu stāvēšana šajā posmā ir aizliegta, informē pilsētas pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība».

Loka maģistrāles rekonstrukcijas gaitā posmā no Kalnciema ceļa līdz Rīgas ielai jau iepriekš noteikta virkne satiksmes ierobežojumu un šobrīd vairākos posmos tie tiek precizēti. Piemēram, Loka maģistrāles posmā no Bērzu ceļa līdz Loka maģistrālei 29 autovadītājiem, tāpat kā iepriekš, nodrošināta viena braukšanas josla ar reversu satiksmi, ko regulē luksofori. Šobrīd gan automašīnu satiksme notiek pa pagaidu brauktuvi – uzbērtu ceļu gājēju zonas tuvumā. Bet gājēju ceļš līdz ar to ir pavirzīts par dažiem metriem no brauktuves. Rekonstrukcijas darbi notiek arī posmā no Loka maģistrāles 29 līdz Rīgas ielai, tomēr tur šobrīd saglabājas iepriekš noteiktie satiksmes ierobežojumi un divvirzienu satiksme. Jāpiebilst, ka Loka maģistrāles posmā no Bērzu ceļa līdz Rīgas ielai automašīnu stāvēšana ir aizliegta.

Jelgavas autobusu parka (JAP) pārstāvis Gatis Dūmiņš norāda, ka līdz ar satiksmes ierobežojumiem ārpus būvdarbu zonas uz laiku pārceltas arī vairākas autobusa pieturas. Tas gan neievieš izmaiņas autobusu maršrutos, jo tās pārceltas par 50 līdz 100 metriem no aktīvās būvdarbu zonas. Tomēr iedzīvotājiem jārēķinās, ka 5., 15., 19. un 25. maršruta autobusi, iespējams, ceļā var pavadīt nedaudz vairāk laika nekā ierasts. Īpaši aktuāli tas ir rīta stundās.

Jāpiebilst, ka papildu satiksmes ierobežojumi ir spēkā arī Loka maģistrāles posmā no Rīgas ielas līdz Aviācijas ielai. Šobrīd tur ir norobežota daļa brauktuves un satiksme notiek pa divām joslām. Drošības nolūkos Loka maģistrālē pretim autobusa pieturvietai «Rīgas iela» izveidota arī pagaidu gājēju pāreja – tas atvieglo gājēju nokļūšanu uz autobusa pieturvietu.

Jāatgādina, ka braukšanas ātrums būvdarbu zonās ir 30 kilometri stundā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Loka maģistrāles pārbūves projekta gaitā paredzēts atjaunot tranzītielu visā tās garumā – izbūvēt četrus apļveida krustojumus, rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, kā arī pārvadu pār dzelzceļu.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti