Meklēšanas forma

Skaidrs laiks 13 °C Lēns vējš, 3.5 m/s no R-ZR
Piektdiena, 2019. gada 19. JūlijsVārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Ledus skulptūru festivāla laikā automašīnas aicina novietot speciālās stāvvietās

Ritma Gaidamoviča
Lai mazinātu automašīnu sastrēgumus, jelgavnieki uz Ledus skulptūru festivāla norises vietām aicināti doties kājām vai izmantot sabiedrisko transportu. Pārējiem festivāla apmeklētājiem organizatori iesaka savas automašīnas novietot auto stāvlaukumos tajā upes pusē, no kuras plānots iebraukt pilsētā. Aiz Jelgavas pils paredzēta stāvvieta tikai tūrisma autobusiem, bet pie Tējas namiņa Pilssalas ielā – invalīdu stāvvietas.

Pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» norāda, ka festivāla apmeklētāji, kas Jelgavā iebrauks no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij (adrese – Vecais ceļš 1A), kur paredzēta vieta ap 1200 automašīnām, laukumā starp Cukura ielu, Rīgas ielu un Lielupes promenādi (adrese – Peldu iela 2A) – vieta 200 automašīnām, Zemgales Olimpiskā centra (adrese – Kronvalda iela 24) un Jelgavas ledus halles (adrese – Rīgas iela 11) stāvlaukumos; savukārt tie, kas pilsētā iebrauks no Šauļu vai no Dobeles puses, aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C – tur paredzētas 284 vietas vieglajām automašīnām un autobusiem. Tāpat festivāla apmeklētāji var izmantot arī citus pilsētas stāvlaukumus.

Stāvlaukumā aiz Jelgavas pils paredzētas stāvvietas tikai tūristu autobusiem, bet pie «Silvas» tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru izmantot varēs, uzrādot invalīdu stāvvietas izmantošanas karti un novietojot to automobiļa salonā aiz priekšējā stikla. Būtiski uzsvērt, ka no piektdienas, 8. februāra, pulksten 17 līdz pat 10. februāra pulksten 24 Pilssalas iela būs slēgta – iebraukt un izbraukt varēs tikai invalīdu transports un tūristu autobusi. Satiksmi regulēs Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija.

Caurbraucēji aicināti neiebraukt pilsētas centrā un Jelgavas apbraukšanai izmantot autoceļus A8 (Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene)) un A9 (Rīga–Liepāja).

Tāpat organizatori, dodoties uz pasākumu ar automašīnu, aicina autovadītājus izmantot navigācijas lietotni «Waze». Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla norises laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni «Waze», kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā. Autovadītāji tiešsaistē varēs saņemt satiksmes informāciju, lai efektīvāk varētu plānot savu maršrutu.

Festivāla norises vietas karte

Satiksmes organizācijas shēma

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti