Rīgā nogādāti pirmie divi jauno elektrovilcienu vagoni

3 months ago 613
ARTICLE AD BOX

iepriekš skaidroja PV, jaunais elektrovilciens tiek vests, sadalīts pa daļām, četrās apsargātās kravas automašīnās – pirmajā no ražotnes Pilzenē tiek vesta ritošā daļa, otrajā no ražotnes Ostravā tiek vestas jumta sastāvdaļas, savukārt trešajā un ceturtajā – pirmie divi no četriem elektrovilciena vagoniem. Ritošā daļa Rīgā nogādāta 21. jūnijā, bet jumta sastāvdaļas Latvijā nogādātas trešdien. Savukārt vagonus lielo gabarītu dēļ pārvietoja tikai naktīs, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi, tāpēc tie galamērķi sasniedza vēlāk.

Pēc nogādāšanas Rīgā ekspertu komanda vilcienu samontēs. Tad vairāku mēnešu garumā izmantos dažādām pārbaudēm uz Latvijas dzelzceļa infrastruktūras, pārliecinoties par elektrovilciena atbilstību drošības un citiem standartiem.

Latvijai paredzētais elektrovilciens "Škoda Group" ražotnē Ostravā.

Foto: "Škoda Group"

Latvijai paredzētais elektrovilciens "Škoda Group" ražotnē Ostravā.

Foto: "Škoda Group"

Latvijai paredzētais elektrovilciens "Škoda Group" ražotnē Ostravā.

Foto: "Škoda Group"

Latvijai paredzētais elektrovilciens "Škoda Group" ražotnē Ostravā.

Foto: "Škoda Group"

AS "Pasažieru vilciens" visus 32 elektrovilcienus saņems līdz 2023. gada beigām. Katrs no tiem sastāvēs no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums būs 109 metri. Katrā vilcienā būs sēdvietas 436 pasažieriem. Vilcienos būs viena līmeņa iekāpšana no pasažieru platformām.

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes AS "Pasažieru vilciens" varēs ieviest intervāla grafikus visos elektrovilcienu maršrutos. Tas nozīmē, ka darba dienu rītos un vakaros, kas tradicionāli ir noslogotākais laiks, vilcieni kursēs ik pēc 15 līdz 20 minūtēm. Paredzēts, ka ar jaunajiem vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Skultes un Jelgavas virzienā.

KONTEKSTS:

Līgums par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, ko "Pasažieru vilciens" un "Škoda Vagonka" parakstīja 2019. gada vidū, paredzēja, ka pirmie vilcieni tiks piegādāti 2022. gada pirmajā pusgadā, bet līdz 2023. gada beigām pasažieru pārvadājumi tiks veikti jau ar visiem 32 jaunajiem vilcieniem.

Vēlāk piegādes termiņš pagarināts - pirmie 23 elektrovilcieni tiks piegādāti 2023. gada pirmajā pusgadā, atlikušie deviņi – nākamā gada 4. ceturksnī. 

Ministru kabinets  atbalstīja valsts budžeta ilgtermiņa saistības 255,889 miljonu eiro apmērā "Pasažieru vilciena" elektrovilcienu iepirkuma finansēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article