Meklēšanas forma

Apmācies 16 °C Vēja vēsma, 1.2 m/s no D-DA
Trešdiena, 2019. gada 26. JūnijsVārda dienu svin: Ausma, Inguna, Ingūna, Inguns, Ausmis

Vingrojot un kustoties Ozolskvērā var gūt spēku un izturību

Sintija Čepanone
«Man ārsts ieteica daudz kustēties – dienā vismaz divus kilometrus nostaigāt –, bet, domāju, turpmāk staigāšanu daļēji varētu aizvietot ar šo velotrenažieri – ērti apsēdies, atbalsti muguru un minies!» par labu atzīstot ierīkoto āra vingrošanas laukumu Ozolskvērā, saka pensionārs Vincents. Viņam piekrīt arī citi vecāka gadagājuma cilvēki, paužot apņēmību jauno laukumu, tajā pavingrojot, iekļaut savā ikdienas pastaigu maršrutā. Jāuzsver, ka laukuma elementi ir piemēroti gan bērniem, gan senioriem.

«Mums visiem kopā izdevies radīt vēl vienu veselīga dzīvesveida popularizēšanas vietu pilsētā, kur, pareizi vingrojot un darbojoties, atgūt spēkus pēc ikdienas rūpēm! Kādam – pēc darba, kādam – pēc mazbērnu auklēšanas, un mēs jau zinām, ka, lai izskrietu līdzi mazajiem, nepieciešams gan možs prāts, gan laba fiziskā forma. Lai šajā laukumā vingrojot un izkustoties varam gūt spēku un izturību!» laukuma atklāšanas pasākumā norādīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Iemēģināt jaunos vingrošanas rīkus profesionālas treneres vadībā šodien varēja ikviens, un drosmīgākās bija Jelgavas Pensionāru biedrības kundzes, kuras ikdienā tiekas arī vingrošanas nodarbībās pie pasniedzējas Aijas Innes. «Mums biedrībā kopumā ir piecas vingrošanas grupas vidēji pa 15 cilvēkiem katrā. Šis laukums senioriem nepašaubāmi pavērs vēl plašākas iespējas, jo te ir krietni daudzveidīgāks aprīkojums nekā mums biedrībā,» vērtē A.Inne. Viņa gan uzsver, ka svarīgākais, kas jāatceras: pirms vingrošanas noteikti jāiesildās, tāpat arī ierīces jāiemācās izmantot pareizi. «Šodien to visu mums parādīja trenere Ilze, un būtu ļoti labi, ja arī turpmāk notiktu tādas praktiskas nodarbības, lai seniori apgūtu visu ierīču specifiku,» tā viņa.

Pensionāres Rita un Aija, no malas vērojot, kā Ozolskvērā uzstādītās ierīces izmantot, vērtē, ka viens otrs vingrojums viņām būtu īpaši piemērots. «Man mugura operēta, roku aprīlī salauzu – kustēties vajag, un es jau redzu, kuras ierīces varētu izmantot,» vērtē Aijas kundze, kura, vēlāk iemēģinot pedāļu mīšanu, atzīst: «Tas ir tas, kas man vajadzīgs!» Viņa smej, ka uz soliņa pat varētu uzlikt zīmīti «Rezervēts», jo, tā kā dzīvo netālu, te nākšot bieži. Arī viņas draudzene Rita ir apņēmības pilna līdztekus staigāšanai fizisko formu uzlabot jaunajā laukumā. «Vienīgi būs jānāk agrāk no rīta, kamēr bērnu vēl nav rotaļlaukumā. Bērniem jau arī patīk šīs ierīces, tāpēc tās būs noslogotas,» spriež kundzes.

Lai jelgavnieki zinātu, kā pareizi vingrot, laukuma atklāšanā paraugdemonstrējumus sniedza trenere Sporta pedagoģijas akadēmijas bakalaure Ilze Rašenbauma-Līce. Viņa uzsvēra, ka galvenais ir sportiska attieksme pret veselību un veselīga attieksme pret sportu, un labprāt interesentiem izrādīja, kā katra ierīce darbojas. «Protams, pie katras vingrošanas ierīces ir instrukcija, kā to pareizi lietot, tāpat tā izvietota uz lielā informatīvā stenda, taču cilvēkam tomēr ir ļoti būtiski redzēt trenažieri darbībā,» tā viņa, atklājot, ka arī turpmāk ir gatava konsultēt interesentus.

Pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» norāda, ka turpmāk paredzētas vēl vismaz divas demonstrācijas, taču pagaidām vēl nav zināmi to norises laiki.

Jāpiebilst, ka Ozolskvērā atklāts jau otrais āra trenažieru laukums pilsētā. Pirmais – pie Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas – atklāts decembrī. Taču šovasar tiks izveidoti vēl divi laukumi: viens – Raiņa parkā, otrs – Stacijas ielā 13.  Raiņa parkā būs gan bērnu rotaļu, gan trenažieru zona, un jaunais laukums atradīsies līdzās parkā jau esošajam rotaļu laukumam Mātera un Sudrabu Edžus ielas stūrī. Stacijas ielā būs tikai bērnu rotaļu laukums. Šos abus laukumus veidos SIA «GoPlay» par 13 331,02 eiro bez PVN. Šiem laukumiem saskaņā ar līgumu jābūt gataviem līdz septembrim.

Foto: Raitis Supe

Galerija

senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015 senioru-trenazieru-atklasana-ozolskvera-17-07-2015

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti