Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

«Vieda», «Avots», «Krātuvīte», «Vega»? Nē! Pārlielupes bibliotēka!

Ilze Knusle
«Pārlielupes bibliotēka organizē visa šī rajona dzīvi – te vienmēr bijuši bērni un jaunieši, te notiek dažādas nodarbības, piedāvājot iemācīties ko jaunu un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, te ir lasītāju klubiņš, kura biedri pārrunā izlasīto, te notiek tikšanās ar rakstniekiem… Tam visam ir ļoti liela nozīme kopienas intelektuālās dzīves organizēšanā,» šodien, sveicot Jelgavas Pārlielupes bibliotēku 70. jubilejā, tās lomu uzsvēra Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

Bibliotēka tika dibināta 1948. gadā kā Jelgavas pilsētas 2. bibliotēka un atradās Rīgas ielā 20a. 1996. gada 21. oktobrī tā tika pārcelta uz Loka maģistrāli 17, kur atrodas joprojām. «Pirms 19 gadiem vairāki lasītāji ierosināja mainīt bibliotēkas nosaukumu. Viņi iesniedza arī savus priekšlikumus. Starp tiem bija arī, piemēram, «Vieda», «Avots», «Lielupe», «Krātuvīte», «Vega», «Zvaigzne», «Libro», «Lauma», «Grāmatu pasaule», bet visi kopā nonācām pie tā, ka no 1999. gada mūs sāka saukt par bibliotēku «Pārlielupe». Tiesa, 2016. gadā nosaukums tika atkal mainīts – nu esam Jelgavas Pārlielupes bibliotēka,» stāsta bibliotēkas vadītāja Aiga Volkova.

Bibliotēku jubilejā sveica sadarbības partneri, piemēram, Jelgavas Tautas gleznošanas studijas, Pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis», 6. vidusskolas, pārējo pilsētas bibliotēku pārstāvji, kā arī vairāki lasītāji. Piemēram, lasītājs dzejnieks Harijs Krūze pat veltīja dzejoli, ko sarakstījis speciāli par godu šim notikumam. Savukārt 6. vidusskolas 3. klases skolēni bibliotēkai veltīja domrakstus par to, kas ir bibliotēka un kāda tā ir. «Viss, kas šodien šeit notiek, un visas skaistās dāvanas būs vēstures liecības – mēs apkopojam un turam vērtē savas bibliotēkas vēsturi,» piebilda vadītāja. Skaista un emocionāli uzlādēta vēstures liecība būs arī krāsainās kļavu lapas, uz kurām pasākuma viesi uzrakstīja savus novēlējumus bibliotēkai.

Atsevišķi sveicieni tika veltīti arī iepriekšējai Pārlielupes bibliotēkas vadītājai Venerandai Godmanei, kura šajā amatā bija 11 gadus – no 2007. gada jūnija līdz šā gada maijam. «Bibliotēka pastāvēs, ja cilvēki tajā strādās ar sirds degsmi,» ir pārliecināta bijusī bibliotēkas vadītāja.

Par noskaņu pasākumā gādāja dzejniece Rasma Urtāne un vijolnieks Reinis Galenieks.

Šobrīd bibliotēka ir izaugusi līdz 28 000 vienību krājumā, 1665 reģistrētiem lasītājiem un 11 961 apmeklējumam šī gada laikā. «Visvairāk mūsu lasītāji iecienījuši memuārliteratūru. Šobrīd vispieprasītākās grāmatas, uz kurām ir izveidojusies rinda, ir Daigas Mazvērsītes grāmata «Mans draugs Mārtiņš Freimanis», Indriķa Latvieša «Vara. Bailes 2» un «Varēt. Solvita Āboltiņa»,» stāsta A.Volkova.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ups attēls

Skumji skatīties... Kārtēja pensionāru sanāksme.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti