Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C Mērens vējš, 7.9 m/s no R-DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Velosipēds pār Mītavas tiltu jāstumj

Ritma Gaidamoviča
Pirms uzejām uz Mītavas tiltu virzienā no Akadēmijas ielas un virzienā no Pasta salas ir uzstādītas zīmes «Gājēju ceļš» un informatīvās zīmes «Lūdzam pār tiltu iet kājām». Tas nozīmē, ka velosipēdisti tiltu aicināti šķērsot nevis braucot, bet gan velosipēdu stumjot.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» pārstāve Kristīne Lazdiņa informē, ka šīs izmaiņas veiktas, lai paaugstinātu gājēju drošību. «Lēmums tika pieņemts Jelgavas pilsētas Satiksmes kustības drošības komisijas maija sēdē, atbalstot priekšlikumu uzlabot gājēju drošību uz tilta. Mītavas tilta nobrauktuves ir ar slīpumu, pa kuru velosipēdisti nereti pārvietojās ar ātrumu, kas var radīt bīstamas situācijas gan gājējiem, gan pašiem velosipēdistiem. Tāpēc tika nolemts uzstādīt ceļa zīmes, kas Mītavas tiltam nosaka gājēju ceļa statusu un pa to velosipēdisti aicināti pārvietoties, braucamrīku stumjot,» tā K.Lazdiņa.

Noteikumu ievērošanu kontrolēs Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Rita attēls

No sirds priecājos par šo lēmumu. Ar lielām bažām noraudzījos uz daudziem ļoti agresīviem riteņbraucējiem, kad dzīvību varēja zaudēt gan kāds bērns, kas gāja pa Mītavas tiltu, gan kāds bērns vai pusaudzis riteņbraucējs, kas neapzinājās sava ātruma bīstamību, īpaši posmā uz Pasta salu, kur piezemējoties tilts met nelielu līkumu.
Lietotāja Jānuss attēls

Viss jau skaisti, tikai tās reklāmas, kas uzstādītas škērsām tiltiņam - tās gan "veicina" drošību...
Lietotāja Riteņbraucējs attēls

Mums redzi ir jākāpj nos no riteņiem jo citi neprot godīgi iet pa vienu pusi nevis kā aitas visu ceļu, bet kad peimēram jaunās mamiņas ar saviem ratiem vai omes ar saviem mazbērniem staigā pa riteņbraucējiem paradzēto ceļu tad jau viss ir bumbās. Galvenais, lai var paraudāt par to cik gājējiem slikti, jo tie jau vienmēr ievēro ceļu satiksmes noteikumus.
Lietotāja Jelgavniece attēls

Ejot ar bērnu pa pašu malu, daudzas reizes piedzīvoju nepatīkamas situācijas, kad lielā ātrumā, nedomājot par situāciju un gājējiem, lidoja riteņbraucēji, gan pusaudži, kas neprot novērtēt savu ātrumu un bremzēšanas, gan pieauguši bravurīgi jauni vīrieši. No sirds priecājos par šo lēmumu.
Lietotāja Budzis attēls

Gājēju ceļa statuss neaizliedz ar velosipēdu BRAUKT. Tāpat uzstādītā zīme ir bez jebkāda juridiska spēka. Un pēdējais teikums - noteikumu ievērošanu kontrolēs, kamēr paši atzīst, ka zīmes tikai "aicina"? Interesanti nez - kalnainajā Stokholmā vai kaut vai tepat Cēsīs riteņbraucēji jau ir kā suga aizliegti? Tur taču uz katra stūra pa kalnam ar jelgavprāt "bīstamām situācijām".

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti