Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Valsts 100. jubileja Jelgavā

Jana Bahmane
Ar plašu pasākumu programmu Jelgavā aizvadītas valsts simtgades svinības, kas jelgavniekus pulcēja vairākos tradicionālos valsts svētku pasākumos. Hercoga Jēkaba laukumu šovakar izgreznoja Latvijai veltītas ugunszīmes, uz Svētās Trīsvienības torņa jaunā skanējumā un vizualizācijas atklājās ikvienam jelgavniekam zināmā dziesma «Satiksimies Jelgavā», bet Zemgales Olimpisko centru ieskandināja dižkoncerts, kas pulcēja vairāk nekā 600 pašmāju dziedātāju un dejotāju. Vakara izskaņā jelgavniekus tradicionāli kopā saveda svētku uguņošana, ko bagātināja muzikāls pavadījums.

«Jaunieši vēlējās Latvijai simtgadē uzdāvināt svētku kūku, tādēļ mūsu ugunszīme ir kūkas veidolā. To gan veido vairāk nekā simts svecītes, bet tas ir tādēļ, ka mums ir daudz laba vēlējumu Latvijai – katra svecīte ir viens vēlējums mūsu valstij,» par bērnu un jauniešu centra «Junda» veidoto ugunszīmi stāsta centra direktores vietniece Zane Leikuma. Savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzijas šāgada valsts svētku sauklis ir «Saules mūžu Latvijai», un šis vēlējums caurstrāvo arī ugunszīmi, kurā Latvija attēlota ar saules stariem. «Ugunszīmes pamatā ir Latvijas kontūra, kas veidota vairākos līmeņos – tie simbolizē mūsu valsts tiekšanos augšup,» skaidro ģimnāzijas direktores vietniece Marita Asarīte. Valsts ģimnāzijas kolektīva veidotajā ugunszīmē dominē baltā krāsa, taču ar sarkanu svecīti tajā iezīmēta mūsu pilsēta – Jelgava.

Īpašu svētku dalībnieku interesei raisīja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas veidotā ugunszīme Brīvības pieminekļa veidolā, kuras idejas autors ir 10. klases skolnieks Kaspars Pabērzs. «Mūsu ugunszīmes pamatne veidota no finiera – tas ir Brīvības pieminekļa tēls, uz kura iegravētas simts rokas kā simbols mūsu valsts simtgadei,» skaidro idejas autors. Šo ugunszīmi svētku apmeklētāji nodēvēja par vides objektu, un papildu sveču gaismiņām tajā mirdzēja arī lampiņas, ko ierīkoja skolēni Kristiāns Vinters un Edvards Grosbārdis. Puiši atklāj, ka šīs ugunszīmes izveidei veltītas aptuveni simts darba stundas.

Šogad jelgavniekus valsts svētkos sveica multimediālā projekcija «Pilsētas dziesma», kurai īpaši tika radīta dziesmas «Satiksimies Jelgavā» aranžija – akadēmiskās un populārās mūzikas krustojums. «Šāgada projekcija ļoti atšķiras no iepriekšējos gados redzētajām. Ja aizvadītajās lielāks uzsvars bija uz vizuālo vēstījumu, tad šoreiz pārsteidzošākais bija tieši muzikālais stāsts, jo daudzreiz dzirdētā dziesma šovakar man atklājās pavisam citādā skanējumā,» vērtē jelgavniece Aija.

Zemgales Olimpiskajā centrā šovakar izskanēja svētku dižkoncerts «Mēs esam Latvija!», kas vienuviet pulcēja vairāk nekā 600 dziedātāju un dejotāju, kuri mūzikā un dejā izstāstīja mūsu valsts simtgades stāstu. Taču vakara kulminācijā Jelgavas debesīs pacēlās svētku uguņošana, ko ievadīja pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svētku uzruna un Latvijas valsts himna, bet uguņošanas kulminācijas brīdī izskanēja Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava». 

Jāatgādina, ka Jelgavā valsts svētku svinības noslēdzas 21. novembrī, kad godinām Jelgavas atbrīvotājus no Bermonta karaspēka – šajā dienā pulksten 15 ikviens aicināts nolikt ziedus Meža kapos, bet pulksten 19 kultūras namā norisināsies koncerts «…manai, tavai un mūsu brīvībai…», kurā muzicēs Jelgavas kamerorķestris un solisti. Diriģents – Aigars Meri. Biļetes uz pasākumu var iegādāties kultūras namā un «Biļešu paradīzes» kasēs.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Janqus attēls

Jāņa Čakstes bulv. Rāviņa uzrunu vispār nevarēja saprast, ko šis tur runāja un Mūzika kas skanēja pilnīgi ritmā nemija. Varēja redzēt ka cilvēki, kas gaidīja uguņošanu kamēr Rāviņa uzruna gāja...visi garlaikojās, jo neko saprast nevarēja. Tumbas varēja tuvāk pie skatītājiem salikt.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti