Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Uzsākti darbi topošajā restaurācijas centrā; ierobežota gājēju kustība

Ritma Gaidamoviča
Uzsākti būvlaukuma sagatavošanas darbi pie Vecpilsētas 14. un Krišjāņa Barona 50. nama, kur tiks veidots Zemgales restaurācijas centrs. Līdz ar to ir ierobežota gājēju kustība Vecpilsētas ielas posmā no Vecpilsētas ielas 12. nama līdz Jāņa Asara ielai un Krišjāņa Barona ielas posmā no Jāņa Asara ielas līdz Vecpilsētas ielai, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība».

Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes Attīstības plānošanas sektora vadītāja Ilga Līvmane stāsta, ka no 7. maija minētie objekti ir nodoti būvuzņēmēja SIA «RERE meistari» rīcībā. «Būvnieki jau ir veikuši objekta 3D lāzerskenēšanu, pagājušajā nedēļā veica tīrīšanas darbus abās ēkās, bet šonedēļ turpina būvlaukuma sagatavošanu,» stāsta I.Līvmane. Šobrīd ap objektu uzstādīts arī žogs – līdz ar to ir ierobežota gājēju kustība gar būvobjektu. Plānots, ka ierobežojumi saglabāsies līdz pat 2020. gada maijam.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka saskaņā ar projekta ieceri, restaurējot un pārbūvējot valsts nozīmes arhitektūras pieminekli – ēku Vecpilsētas ielā 14 – un ar to saistīto infrastruktūru – ēku Krišjāņa Barona ielā 50 –, Jelgavā veidos jaunu tūrisma objektu – Zemgales restaurācijas centru, kas piedāvās restaurācijas pakalpojumus. Plānots, ka centrs nodrošinās restauratoru darbnīcu pieejamību kultūrvēsturisko un citu nozīmīgu priekšmetu restaurācijai, iespēju interesentiem klātienē iepazīties un izzināt restaurācijas procesa gaitu, kā arī piedāvās citus tūrisma un izglītojošus pakalpojumus.

Zemgales restaurācijas centra izveide ir daļa no projekta «Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā». Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūrvēsturisko mantojumu Zemgalē, atjaunojot valsts nozīmes kultūras pieminekļus Jelgavā, Dobelē, Bauskā, veidojot tajos jaunus, savstarpēji papildinošus tūrisma pakalpojumus, tādējādi nodrošinot to sociālekonomiskā potenciāla attīstību un integrāciju vietējās ekonomikas struktūrā atbilstoši Jelgavas pilsētas, Bauskas un Dobeles novadu attīstības programmām. Jelgavas pilsētas domes sadarbības partneri projekta īstenošanā ir Bauskas un Dobeles novadu pašvaldības, kā arī Jelgavas Svētā Simeona un Svētās Annas pareizticīgo katedrāles draudze un Jelgavas Romas katoļu katedrāles draudze.

Plānots, ka Zemgales restaurācijas centrs savu darbību uzsāks 2020. gada otrajā pusē.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti