Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Uz kopā būšanu aicina Masļeņica

Jana Bahmane
Arī šogad mazi un lieli jelgavnieki aicināti uz ziemas pavadīšanas svētkiem Masļeņicu. Iepazīstot slāvu tautu tradīcijas, varēs piedalīties teātra studijas «Poteha» sarūpētajās rotaļās, kas 18. februārī no pulksten 13 notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē Skolotāju ielā 8, bet pulksten 14 ikviens aicināts uz aktivitātēm svaigā gaisā un pankūku ēšanu ēkas pagalmā.

«Masļeņica ir pavasara sagaidīšanas un dabas atjaunotnes svētki – pēc ziemas cilvēki ar prieku sagaida pavasara gaišumu un vieglumu. Masļeņica tradicionāli ilga nedēļu, un šajā laikā cilvēki cits pie cita devās ciemos, ēda pankūkas un citus gardumus, vienojās rotaļās, dziedāja dziesmas. Bet svētdiena bija piedošanas lūgšanas diena, kad draugi un radi cits citam lūdza piedošanu par gada gaitā piedzīvoto. Tāpat šajā dienā nevajadzīgās mantas kāra salmu lellē Masļeņicā, ko sadedzināja, simboliski atstājot visu slikto pagātnē,» ziemas pavadīšanas svētku tradīcijas raksturo teātra studijas «Poteha» vadītājs Vladimirs Astapenko. Viņš stāsta, ka teātra studija arī šoreiz sarūpējusi rotaļas, kurās iezīmēsies Masļeņicas svinēšanas tradīcijas, piemēram, ragaviņu vietā bērni varēs šļūkt uz vaļenka, kopīgi dziedāt dziesmas un piedalīties rotaļās. «Mēs vienmēr ar prieku dodamies uz Jelgavu, jo šeit var satikt daudz smaidīgu un atvērtu cilvēku,» tā V.Astapenko.

Bet pulksten 14 Jelgavas ģimenes aicinātas uz svētku turpinājumu Sabiedrības integrācijas pārvaldes pagalmā. Tradicionāli svētku dalībniekiem būs iespēja piedalīties aktivitātēs un saņemt kuponiņus, ko uzrādot varēs nobaudīt pankūkas. Tāpat pankūkas varēs nogaršot pasākuma pirmās daļas dalībnieki, uzrādot biļeti. Aktivitātēs piedalīsies Jelgavas mazākumtautību nacionālās kultūras biedrības, apvienības «Brīvprātīgie Jelgavai» jaunieši, bet īpašie viesi šogad būs Glūdas pagasta slāvu folkloras kopa «Slavjanočki», ko vada slāvu tradīciju pazinēja Olga Rožko. Svētku noslēgumā svinību dalībnieki kopīgi sadedzinās lielo salmu lelli, simboliski atvadoties no ziemas un sveicot pavasari.

Dalības maksa teātra studijas «Poteha» programmā Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē pulksten 13 – 1 eiro. Biļetes var iegādāties Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācijā Skolotāju ielā 8 darba dienās no pulksten 12 līdz 19, brīvdienās  no pulksten 10 līdz 17, kā arī pasākuma dienā no pulksten 12, ja biļetes vēl būs pieejamas, jo vietu skaits ir ierobežots. Savukārt aktivitātes svaigā gaisā ikviens aicināts apmeklēt bez maksas.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru