Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Turpmāk pašvaldība piešķirs līdz divām kapavietām; pakalpojums būs bezmaksas

Anastasija Miteniece
Šodien Jelgavas domes sēdē apstiprinātas izmaiņas saistošajos noteikumos «Jelgavas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi» – turpmāk par jaunu kapavietu nebūs jāmaksā, informē pilsētas pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība».

Reaģējot uz Satversmes tiesas lēmumu, ar Jelgavas domes priekšsēdētāja rīkojumu pilsētā maksu par kapavietu neiekasē jau no 8. marta, savukārt šobrīd grozījumi veikti arī pašvaldības saistošajos noteikumos. «Pilsētsaimniecības» vadītājs Māris Mielavs norāda, ka līdz šim piederīgo apbedīšanai kapsētas apsaimniekotājs piešķīra līdz trīs kapavietām un, atkarībā no izvēlētās kapsētas, kā arī kapavietu skaita, tas bija maksas pakalpojums. Bet turpmāk jaunu kapavietu piešķiršana notiks bez maksas, taču, kā paredz saistošo noteikumu grozījumi, piederīgo apbedīšanai tiks piešķirtas līdz divām kapavietām. Tā sauktās ģimenes kapavietas līdz trīs vietām vairs netiks piešķirtas, jo kapu teritorijas strauji aizpildās.

Tiem iedzīvotājiem, kuri jau ir veikuši apmaksu par kapavietu, tā pienāksies arī pēc saistošo noteikumu grozījumu stāšanās spēkā. Savukārt jauniem apbedījumiem ir atvērta Meža kapsētas jaunā daļa, kas pakāpeniski tiek paplašināta – šogad apbedījumiem tiks sagatavota papildu teritorija aptuveni 1,3 hektāru platībā. Kapavietu rezervācija, tāpat kā tas bijis iepriekš, nenotiek – jaunu kapavietu piederīgie var pieprasīt tikai tuvinieka nāves gadījumā.

Būtiski uzsvērt, ka grozījumus saistošajos noteikumos «Jelgavas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi» šodien apstiprināja Jelgavas domes deputāti, bet tie vēl jāapstiprina arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti