Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Tornī darinās dekoratīvo un praktisko kreklu rotu – maučus

Jana Bahmane
Šogad Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī 12 nodarbību ciklā «Tradicionālo amatu dienas» varēs apgūt dažādas rokdarbu tehnikas – tostarp ādas māksliniecisko apstrādi, klūdziņu pīšanu, izšūšanu, sveču liešanu, tekstilmozaīku veidošanu un citas. Pirmā cikla nodarbība «Mauču ar pērlītēm adīšana», ko vadīs rokdarbniece Inta Strazdiņa, notiks 20. janvārī pulksten 12.

Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva informē, ka rokdarbnieces I.Strazdiņas vadībā interesenti varēs iemācīties darināt praktiski lietojamus maučus jeb pulsa sildītājus. Mauči, saukti arī par uzmaučiem, dūrgaliem, apročiem un maustiņiem, ir latviešu tradicionālā tautastērpa sastāvdaļa, ko agrāk lika uz lina krekla piedurknēm, lai to gali ciešāk piekļautos rokai, bet ziemā – lai, novelkot cimdus, rokas saglabātu siltumu. «Maučus veidosim kā mūsdienīgu rotu, tērpa sastāvdaļu, jo informācijas par tradicionālajiem maučiem nav daudz. Zināms, ka agrāk tos valkāja arī vīrieši, lai būtu siltāk un nesmērētos piedurkņu gali, tādēļ mauči nav vien rota, bet arī praktiski noderīga tērpa sastāvdaļa cilvēkiem, kam parasti salst,» vērtē I.Strazdiņa, papildinādama: «Šī nodarbība ir piemērota interesentiem, kas vēlas adīt, izmantojot pērlītes, bet līdz šim to nav uzdrīkstējušies – patiesību sakot, tas izskatās sarežģītāk nekā ir,» skaidro rokdarbniece.

Nodarbība «Mauču ar pērlītēm adīšana» Svētās Trīsvienības baznīcas tornī notiks 20. janvārī pulksten 12. To aicināti apmeklēt interesenti ar adīšanas prasmēm, līdzi ņemot zeķu adāmadatas 1,25 vai 1,5 milimetru diametrā, smalku pusvilnas dziju un pērlītes – 9.–11. izmērs. Pieteikt savu dalību var pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Dalības maksa – 4 eiro.

Foto: no torņa arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru