Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Sveic «Zinīša» čaklākos lasītājus

Ritma Gaidamoviča
315 – tieši tik grāmatu pagājušajā gadā ir izlasījusi Jelgavas bērnu bibliotēkas «Zinītis» čaklākā lasītāja Daniela Dolgova. «Ar grāmatu lasīšanu es aizpildu brīvo laiku. Parasti to, kuru grāmatu lasīšu, izvēlos pēc tās vāka – ja piesaista, ņemu. Vienmēr izlasu visas no bibliotēkas paņemtās grāmatas. Neviens gan to nekontrolē, jo vecāki ir pārliecinājušies, ka es daudz lasu, tāpēc uzticas,» stāsta 3. klases skolniece čaklākā lasītāja Daniela, kura bibliotēku «Zinītis» apmeklē jau trīs gadus, atzīstot, ka tajā ir daudz saistošu grāmatu. Parasti Daniela izvēlas grāmatas ar ne mazāk kā 100 lapaspusēm.

Šodien bibliotēka «Zinītis» pasniedza Atzinības rakstus saviem čaklākajiem lasītājiem un ģimenēm, kuru pirmsskolas vecuma bērni ir iekļuvuši starp čaklākajiem lasītājiem. «Zinītis» var lepoties ar 11 lasītājiem, kuri 2017. gadā ir izlasījuši no 99 līdz 315 grāmatām.

Bibliotēkas vadītāja Baiba Karčevska uzsver, ka šodien sveiktie lasītāji, neatkarīgi no izlasīto grāmatu skaita, visi ir uzvarētāji. «Svarīgākais ir tas, ka bērnam patīk lasīt, ka viņš nāk uz bibliotēku un ņem grāmatas,» atzīst B.Karčevska, piebilstot, lai gan apmeklētāju skaits bibliotēkā ir sarucis, izsniegto grāmatu skaits tomēr aug. «Novērojam, ka aktīvākie lasītāji arvien vairāk lasa. Priecē tas, ka daļa šo aktīvo bērnu ar savu aizraušanos atnākt uz bibliotēku ieinteresē arī draugus, un drīz vien arī viņi kļūst par mūsu lasītājiem,» stāsta vadītāja.

«Man ļoti patīk lasīt grāmatas, iepazīt dažādus varoņus. Bērnībā mamma man daudz lasīja priekšā, mēs kopīgi nācām uz bibliotēku pēc grāmatām. Tagad lasu gan es pati, gan kopā ar mammu. Tas ir jautri,» atzīst viena no čaklākajām lasītājām 2. klases skolniece Linda Kukse, piebilstot, ka grāmatas izvēlas pēc klasesbiedru ieteikumiem. Šobrīd Lindas dienaskārtībā ir grāmata «Grega dienasgrāmata. Vecā skola».

Šogad Atzinības rakstu saņēma arī vairākas ģimenes, kuru pirmsskolas vecuma bērns ir iekļuvis starp čaklākajiem lasītājiem. «Šī ir mūsu pateicība vecākiem, kuri lasa priekšā saviem bērniem un ved viņus uz bibliotēku, tādējādi veidojot lasīšanas paradumus jau bērnībā, kas ir ļoti svarīgi. Mums ir svarīgi zinātkāri bērni un vecāki, vecvecāki, kuri iemāca bērnus mīlēt grāmatu,» atzīst bibliotēkas vadītāja.

Atzinības rakstu saņēma arī Kārļa Baloža ģimene. «Grāmatu lasīšana ir nepieciešama, lai veicinātu bērna ziņkārību, zinātkāri par pasauli, paplašinātu viņa redzesloku. Kārlim ir tikai pieci gadi un viņš vēl nemāk lasīt, taču ļoti cītīgi klausās. Esam izlasījuši daudzas grāmatas, tostarp par indiāņiem, dinozauriem. Uzskatu, ka vecāku uzdevums ir pieradināt bērnu pie lasīšanas un parādīt, ka tas ir forši. Šobrīd jau arī jaunākā meita trīsgadniece labprāt klausās,» stāsta Evija, piebilstot, ka arī vecākā meita daudz lasa, taču Kārļa lasītāja kartiņā grāmatu skaits ātri aug, jo maziem bērniem grāmatas ir plānas.

Muzikālu priekšnesumu čaklākajiem lasītājiem un viņu vecākiem sniedza Jelgavas Mūzikas skolas akardeonisti.

2017. gada čaklākie lasītāji bērnu bibliotēkā «Zinītis» vecumā līdz 18 gadiem

Daniela Dolgova (3. klase) – izlasījusi 315 grāmatas

Marta Brakanska (5. klase) – izlasījusi 271 grāmatu

Paula Cirmane (5. klase) – izlasījusi 165 grāmatas

Linda Kuksa (2. klase) – izlasījusi 160 grāmatas

Kristaps Pētersons (7. klase) – izlasījis 141 grāmatu

Nazars Gamanists (4. klase) – izlasījis 134 grāmatas

Ģimenes, kuru pirmsskolas vecuma bērni kļuvuši par čaklākajiem lasītājiem

Madaras Balodes ģimene – kopīgiem spēkiem izlasītas 115 grāmatas

Gustava Šaicāna ģimene – kopīgiem spēkiem izlasītas 99 grāmatas

Alvīnes Jakimovas ģimene – kopīgiem spēkiem izlasītas 99 grāmatas

Kārļa Baloža ģimene – kopīgiem spēkiem izlasītas 120 grāmatas

Zanes Grīnblates ģimene – kopīgiem spēkiem izlasītas 137 grāmatas

Foto: JV

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti