Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Sveic mūsu pilsētas «zelta pārus»

Anastasija Miteniece
Uzticēties un sargāt vienam otru; mīlēt un mācēt piedot; vienmēr meklēt kompromisu – tie ir tikai daži no mūsu pilsētas «zelta pāru» laimīgas kopdzīves noslēpumiem. Šodien Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā domes priekšsēdētāja svinīgajā pieņemšanā godināti 17 pāri, kuri šogad atzīmē piecdesmito kāzu gadskārtu.

«Pirms 50 un vairāk gadiem jūs satikāt viens otru dažādās pasaules vietās, savukārt šodien jūsu pieredze ir iedvesmojošs spēks nākamajām paaudzēm,» «zelta pārus» uzteica Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas galvenā speciāliste Zaiga Zariņa.

«Mēs satikāmies 1965. gada septembrī,» stāsta Tatjana Kaļakina, atceroties, kā uz linu fabrikas balli devusies ar draudzenēm. «Toreiz es dienēju Jelgavā, ierados pasākumā, ieraudzīju skaistu meiteni un aicināju uz deju,» liktenīgo vakaru atceras Viktors Kaļakins. Gredzenus viņi mija 23. septembrī un šogad zīmīgajā datumā jau ieplānojuši svinības. «Mums patīk aizvadīt svētkus ģimenes un draugu lokā, lai arī jāatzīst, ka katru gadu draugu paliek arvien mazāk,» teic T.Kaļakina. Ģimenē izaudzināti divi bērni, un viņi zina – galvenais attiecībās ir mīlēt, cienīt vienam otru un mācēt piedot.

Arī Aivars un Sarmīte Jonāti iepazinās ballē, bet viņu stāsts varēja sākties tikai pēc trīs gadiem, kurus Aivars pavadīja dienot, bet Sarmīte – pacietīgi gaidot. Taujāti par ilgās kopdzīves noslēpumu, viņi secina, ka, ja vienam raksturs ir straujš, tad otram jābūt mierīgam. Savukārt Tamāras un Fēliksa Votčelu stāsts sākās jau pamatskolā – 8. klasē. «Viņš bija stalts sportists ar zilām acīm, protams, ka meitenēm tādi patika,» atzīst T.Votčele, piebilstot, ka tad jauniešu attiecības bija tik vien kā acu skatieni, smaidi un palīdzība, nesot mājās smago skolas somu.

Katram pārim ir savas atmiņas par liktenīgo iepazīšanos un īpašo dienu, un šo gadu laikā izveidojušās arī savas tradīcijas. Piemēram, Dainis Lukmanis katrā kāzu gadadienā sievai pasniedz daudz sarkanu, garu rožu, bet vārda dienā vienmēr gādā ceriņus. Šodien saticīgo pāri sveica arī abu meita Ineta Lukmane un mazmeita Evita Laube. Viņas atzīst, ka mūsdienās vērtības mainās un tik ilga laulība ir patiess retums. «Mani vecvecāki ir lielisks piemērs ilgai un saticīgai laulībai, un jūtos patiesi lepna par viņiem,» saka E.Laube.

Pasākumā godināti 17 pāri, kuri šogad atzīmē 50 laulībā pavadītus gadus: Gunārs un Anita Aizsili, Vladislavs un Zinaīda Beitāni, Marija un Vasilijs Bidjuki, Ārija un Modris Dilles, Ojārs un Lūcija Dzērves, Aivars un Sarmīte Jonāti, Viktors un Tatjana Kaļakini, Artūrs un Pavlīna Lasmaņi, Jānis un Veronika Litaunieki, Dainis un Biruta Lukmaņi, Laimons un Valentīna Miļūni, Ivans un Valentīna Morguli, Maija un Anatolijs Ņesterovi, Dzintars un Maruta Ozoli, Sofija un Vilnis Vecmuktāni, Ivars un Jeļena Vējkrīgeri, kā arī Tamāra un Fēlikss Votčeli. Visiem šī gada «zelta pāriem» dāvāts koncerts, kurā skatītājus ar skaņdarbiem priecēja dziedātājs Jānis Kurševs, obojists Indris Egle un pie klavierēm – Māris Treijs.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti