Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 7 °C Viegls vējš, 2.7 m/s no R
Ceturdiena, 2019. gada 14. NovembrisVārda dienu svin: Fricis, Vikentijs, Vincents

Sumina sakoptāko Jelgavas objektu saimniekus

Ritma Gaidamoviča
Tuvojoties Līgo svētkiem, pilsētā sumināti konkursa «Sakoptākais pilsētvides objekts 2018» uzvarētāji un laureāti, sakot paldies jelgavniekiem, kuri ar savu ieguldījumu pilsētvidi ir padarījuši skaistāku un sakoptāku. «Pilsēta kļūst arvien krāšņāka. Šķiet, ka kaimiņi viens no otra noskatās, un rod iedvesmu kaut ko arī paši radīt. Jelgavā ir daudz sakoptu sētu, taču gribu uzsvērt, ka šajā konkursā vērtējam tikai tos pagalmus, kas priecē ne vien pašus saimniekus, bet ir labi redzami arī garāmgājējiem no ielas,» saka konkursa žūrijas komisijas vadītājs Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.

Sakopto objektu saimniekus klātienē sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, sakot paldies jelgavniekiem par ieguldījumu kopējās pilsētvides sakārtošanā. «Sakārtojot savu apkārtējo vidi, jūs esat radījuši prieku ne tikai sev, bet arī kaimiņiem un citiem jelgavniekiem. Arī mūsu pilsētas viesi atzīst, ka Jelgava kļūst arvien skaistāka un tas noteikti ir arī jūsu nopelns,» sacīja A.Rāviņš.  

Par uzvarētāju nominācijā «Sakoptākā privātmājas teritorija» atzīta Lāču ielas 64.A nama teritorija, kas konkursā uzslavēta pirmo reizi. «Šis apbalvojums mums ir liels pārsteigums, jo šeit dzīvojam un dārzu iekopjam tikai trešo gadu. Vēl ir daudz darāmā, bet mēs cenšamies, jo man tas ļoti patīk. Iepriekš dzīvojām dzīvoklī Kristapa Helmaņa ielā un jau tad man balkons ik vasaru bija pilns ar puķēm. Ziedi – tā ir mana kaislība un esmu tik priecīga, ka tagad man ir plašs dārzs, kurā varu vēl vairāk izpausties,» saka saimniece Ņina Čudinova. Kundze atzīst, ka viņa labprāt savas puķes fotografē un pēcāk ar bildēm dalās internetā. «Uzskatu, ka ar skaistumu ir jādalās,» saka saimniece, atzīstot, ka dārzs ierīkots pašu spēkiem. «Idejas smeļos, skatoties dažādus raidījumus par dārzu ierīkošanu,» stāsta Ņinas kundze.

«Man patīk, ja ir tīra māja, sakopts dārzs un pagalms,» saka Filozofu ielas 70.A nama saimniece Mudīte Jurevica, kuras privātmājas teritorija ir viena no uzvarētājām. Arī šī māja konkursā sumināta pirmo reizi. Saimniece spriež, ka pilsētā ir daudz skaistu privātmāju teritoriju un dārzu, taču pieļauj, ka viņas dārza pluss ir tas, ka labi pārredzams no ielas. «Kāpēc gan smukums būtu jāslēpj? Ja rozes zied, lai taču arī citi priecājas,» saka Mudīte. Viņa atzīst, ka par savām dobēm pagalmā diezgan ilgi cīnījusies, jo vīrs bijis zaļās zonas piekritējs – vēlējies, lai teritorijā aug tikai zālājs. «Kas no viņa zālāja šobrīd. Laisti, cik gribi, tāpat dzeltens, toties kad es savas puķes apleju, tās tik skaistas,» smaidot nosaka Mudīte, piebilstot, ka teritorija iekopta vairāk nekā desmit gadu laikā un darbos iesaistīta visa ģimene.

Šajā reizē sumināti arī deviņu daudzdzīvokļu māju balkonu saimnieki. Par uzvarētājiem atzīst arī Pulkveža Brieža ielas 14. nama 44. dzīvokļa balkons, par kuru rūpi jau trešo vasaru tur Juris un Jolanta. «Tā ir mūsu vasaras atpūtas oāze. Man sen bija sapnis par balkonu, kas pirms trim gadiem arī piepildījās. Galvenais, lai pašiem prieks, taču patīkami, ka arī citi ir pamanījuši un uzslavējuši mūsu darbu,» atzīst Jolanta, stāstot, ka daļu puķu izaudzē pati, daļa nāk no vīratēva dārzniecības, citas – pirktas tirgū. «Savu laiku, protams, paņem puķu apčubināšana, laistīšana, taču skaistums to atsver,» saka saimniece. Jāpiebilst, ka šī ģimene rūpējusies ne tikai par savu balkonu, bet mājas pagalmā ierīkojusi arī smilšu kasti un uzfrišinājusi rotaļu elementus.  

Konkursa uzvarētāji balvās saņēma dāvanu kartes un suvenīrus ar Jelgavas pilsētas simboliku, bet apbalvotie privātmāju īpašnieki vēl arī Jelgavas pilsētas karogu. Izlozes kārtā tika izvēlēts arī viens objekta pieteicējs, un šoreiz balvu saņēma Ligija Andersone. Konkursa uzvarētājiem, kuri nevarēja ierasties uz noslēguma pasākumu, lūgums zvanīt pa tālruni 63005558, lai vienotos par balvu saņemšanu.

Konkursā «Sakoptākais pilsētvides objekts 2018» apbalvotie

Nominācijā «Zaļākais loga, lodžijas vai balkona noformējums»

Uzvarētāji: Pasta iela 38-4; Pasta iela 20-33; Pulkveža Brieža iela 14-44; Mātera iela 33-7; Asteru iela 14A-42; Asteru iela 14A-33. Laureāti: Pulkveža Brieža iela 14-16; Pulkveža Brieža iela 14-42; Pasta iela 38-3.         

Nominācijā «Sakoptākā privātmājas teritorija»

Uzvarētāji: Dambja iela 76; Veco Strēlnieku iela 6; Lāču iela 64A; Brigaderes iela 23; Filozofu iela 70A; Smilšu iela 14B; Dārza iela 21. Laureāti: Dārza iela 9; Smilšu iela 20; Smilšu iela 49; Strautu ceļš 27; Garozas iela 82; Skolas iela 10.                        

Nominācijā «Interesantākais žoga risinājums»

Laureāti: Kazarmes iela 27; Kazarmes iela 32.                                                      

Nominācijā «Sakoptākais daudzdzīvokļu māju pagalms (labākais sētnieks)»

Līvija Beļeviča; Valentīna Mudrecova; Zoja Tapute

Nominācijā «Sakoptākais uzņēmums»

Uzvarētāji: A/S «Gaso» Jelgavas iecirknis; salons «Ardeko». Laureāti: IK «Likteņsvece» Raiņa iela 36-1A; IK «Evelīna S» Rīgas iela 4.

Nominācijā «Sakoptākā sabiedriskā teritorija»

Jelgavas Romas katoļu draudzes dārzs    

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja draudzenīte attēls

Jā, Mudītes pagalms vienmēr ir bijis apbrīnas vērts! Gaidīju šo brīdi, kad tiks arī atzinīgi novērtēts, super!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti