Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Starptautisko invalīdu dienu Jelgavā atzīmē ar dziesmām un dejām

Emīls Rotgalvis
Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā invalīdu diena, kurā tiek veicināta cilvēku ar invaliditāti integrācija sabiedrībā. Jelgavā šī diena tradicionāli tiek aizvadīta ar pasākumu «Ar sauli sirdī», ko ik gadu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dāvina Jelgavas pilsētas pašvaldība. Koncertā Jelgavas 4. vidusskolas zālē uzstājās Jelgavas kolektīvi, kuros darbojas cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī viesmākslinieki.

«Šī ir laba, ilga tradīcija, kas savieno divus svētkus. Šī diena ir gana tuvu Latvijas valsts neatkarības svētkiem un gana tuvu Ziemassvētkiem,» atklājot pasākumu teica Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītājas vietniece kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde. Viņa uzsvēra, ka, rīkojot pasākumu, īpaši tiek novērtēts tas, ka gadu gaitā koncerta dalībniekos vērojamas arvien lielākas pozitīvas pārmaiņas un uzdrīkstēšanās. Tā, piemēram, tika uzteikta Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas teritoriālās organizācijas dalībnieku uzņemšanās sākt dziedāt, kas ļāvusi organizācijas ansamblim Starptautiskās invalīdu dienas koncerta klausītājus priecēt jau vairākus gadus.

Koncertā piedalījās arī Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāles «Jelgava» radošais kolektīvs, dienas centra «Atbalsts» līnijdejotāju grupa un Jelgavas sieviešu invalīdu organizācijas «Zvaigzne» ansamblis, kas izpildīja arī priekšnesumu kopā ar Ozolnieku deju kolektīvu «Leila». Kā stāsta organizācijas «Zvaigzne» vadītāja Dzintra Saulkalne, šī diena tiek gaidīta ar pozitīvām emocijām. «Gatavojamies jau no rudens sākuma. Tā kā mums nav mākslinieciskā vadītāja, organizējamies pašas. Ja veselība atļauj, tiekamies vismaz vienreiz nedēļā, lai mēģinātu. Darām to galvenokārt pašu priekam,» stāsta Dz.Saulkalne. Viņa piebilst, ka Starptautiskā invalīdu diena tiek atzīmēta visai plaši, jo organizācijai piedāvāts piedalīties arī pasākumos Rīgā un Šauļos, bet ikgadējais koncerts «Ar sauli sirdī» esot pirmajā vietā. «Šis koncerts ļoti labi ievada arī Ziemassvētku laiku. Aizvadām šo dienu, un jau rodas svētku sajūtas, sākam domāt, kā svinēt,» skaidro organizācijas «Zvaigzne» dalībniece Santa Paulušenko, kuru koncertā atnākuši atbalstīt viņas bērni.

Koncertā kolektīvi gan dziedāja, gan dejoja, kā arī ar priekšnesumiem uzstājās viesmākslinieki. Viņu vidū arī pasaulslavenais čellists jelgavnieks Maksims Beitāns, kurš kopā ar pianistu Juri Žvikovu priecēja klausītājus ar instrumentāliem skaņdarbiem.

Pasākumā klātesošos sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot, ka Latvijas un Jelgavas pilsētas lielākā vērtība ir cilvēki. «Svarīga ir mūsu attieksme. Pret sevi, pret pilsētu, valsti un līdzcilvēkiem. Ir svarīgi, lai esam iejūtīgi un prasmīgi, lai esam cilvēki starp cilvēkiem,» tā A.Rāviņš, novēlot klātesošajiem priekpilnu svētku laiku, izturību un visvairāk – veselību. Pēc koncerta gan dalībnieki, gan klausītāji tika cienāti ar Jelgavas pilsētas sarūpēto svētku kūku un uzkodām.

3. decembrī jau kopš 1993. gada visā pasaulē atzīmē Starptautisko invalīdu dienu. Tās mērķis ir pievērst uzmanību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, viņu ikdienai, tiesībām un problēmām. Tas ir aicinājums cilvēkiem vienoties kopējos pasākumos, lai mazinātu atstumtību un veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālo iekļaušanos.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti