Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Sporta komplekss «Zemgale» un Jelgavas tehnikums saņem Darba devēju konfederācijas atzinību

Jana Bahmane
Šonedēļ Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā aizvadīta Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) balvu pasniegšanas ceremonija «Dari un mācies – viss tikai sācies!», godinot darba devējus, kuri nodrošina audzēkņiem mācību praksi un atbalsta darba vidē balstītu izglītību. Balvas laureātu vidū ir arī SIA «Sporta komplekss «Zemgale V»». Savukārt Atzinības raksts par darba vidē balstītu mācību īstenošanu pasniegts Jelgavas tehnikumam.

Balva šogad pasniegta pirmoreiz, godinot Zemgales, Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģiona uzņēmumus, kuri iesaistās profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanā. «Iedibinot jaunu tradīciju, vēlamies izcelt tos darba devējus, kuri ir sociāli atbildīgi un ar skatu nākotnē pievēršas jautājumam par kvalitatīvu jauniešu izglītību. Šobrīd vērojam negaidīti lielu aktivitāti – kopumā darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs iesaistījušies teju 2000 darba devēji, 39 profesionālās izglītības iestādes un teju 5000 jaunieši,» norāda projekta «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos» vadītāja Jolanta Vjakse.

SIA «Sporta komplekss «Zemgale V»» novērtēts par darba vidē balstītu mācību nodrošināšanu. «Sporta komplekss «Zemgale» ir viens no vadošajiem uzņēmumiem reģionā, kas atbalsta darba vidē balstītas mācības. Daudzi uzņēmumi ir gatavi profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem piedāvāt darba praksi, bet «Zemgale» ir vieni no pirmajiem, kuri nebaidījās iesaistīties arī darba vidē balstītu mācību nodrošināšanā,» stāsta LDDK Zemgales reģiona koordinatore. Bet SIA «Sporta komplekss «Zemgale V»» valdes loceklis Armands Ozollapa norāda: «Mums kā darba devējiem ir ļoti svarīga dalība nākotnes darbinieku, nozares speciālistu sagatavošanā. Esam gandarīti, ka šis projekts motivē arī pašus jauniešus iegūt jaunas kompetences, nevis tikai formāli atstrādāt prakses laiku. Šis apbalvojums apliecina, ka esam uz pareizā profesionālo izglītības iestāžu un uzņēmuma sadarbības ceļa».

Savukārt Jelgavas tehnikums godināts kā profesionālās izglītības iestāde, kas darba vidē balstītu mācību pieeju aizsāka Zemgales reģionā. «Šis ir otrais mācību gads, kad īstenojam projektu «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos». Ņemot vērā, ka darba devēji šī projekta gaitā tiek atbalstīti arī materiāli, interese ir gana liela. Darba devējs nodrošina audzēknim iespēju saņemt stipendiju, tāpat audzēkņi tiek apdrošināti. Jelgavas tehnikums sadarbojas ar dažādu jomu uzņēmumiem – autotransporta, galdniecības, informācijas tehnoloģiju, viesmīlības un citiem,» stāsta Jelgavas tehnikuma direktores vietnieks Uldis Sokolovs, papildinot: šis projekts ir vērsts uz ilgtermiņa sadarbību.

Jāpiebilst, ka projekta «Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos» mērķis ir palielināt kvalificētu audzēkņu skaitu profesionālās izglītības iestādēs. Projektam ir divas daļas – viena, kurā īsteno darba vidē balstītas mācības, otra, kurā īsteno prakses. Darba vidē balstītas mācības ir uzņēmēja iesaiste profesionālās izglītības procesā – uzņēmējs un skola vienojas, kādu mācību programmas daļu var īstenot uzņēmumā.

Foto: LDDK

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti