Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Šonedēļ gaisa temperatūra Jelgavā pārsniegusi 30 grādus

Anastasija Miteniece
Jau aptuveni nedēļu valstī turpinās karstuma vilnis – nedēļas laikā gaisa temperatūra svārstās no 28 līdz 31 grādam, un saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Jelgavā šonedēļ maksimālā reģistrētā gaisa temperatūra ir 30,3 grādi. Jaunākās prognozes liecina, ka karstais laiks turpināsies arī nedēļas nogalē un nākamajā darba nedēļā. Jelgavnieki portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka dažādi izjūt un pārdzīvo karstumu, bet pilsētas mediķi norāda, ka pēdējās dienās sakarā ar pārkaršanu vai saules dūrienu pacienti vērsušies samērā reti.

Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola stāsta, ka šogad cilvēku, kas cietuši no karstuma, ir krietni mazāk nekā citus gadus. «Lielākais pacientu pieplūdums bija sestdien, kad pilsētā notika Jelgavas nakts pusmaratons. Daži dalībnieki acīmredzot bija pārvērtējuši savus spēkus, un karstums, kā arī liela fiziskā slodze darīja savu, bet bija arī daži individuāli gadījumi, kad cilvēki pārāk ilgi uzturējušies saulē,» tā viņa, papildinot, ka kopumā brīvdienās mediķu palīdzība bija nepieciešama sešiem cilvēkiem, kas bija sakarsuši vai pārkarsuši. Trīs no tiem tika ievietoti slimnīcas stacionārā. «Dažos pārkaršanas gadījumos cilvēkiem nepieciešams samērā neliels laiks, lai atgūtu labsajūtu – vajag atpūsties un uzņemt daudz ūdens. Savukārt ir cilvēki, kuriem līdz ar karsto laiku saasinās hroniskas slimības, kas saistītas, piemēram, ar sirds un nieru saslimšanām. Šajā gadījumā vajadzīga nopietnāka mediķu palīdzība,» stāsta slimnīcas virsārste. «Kopumā pacientu plūsma, kas karstajā laikā vērsās slimnīcā, bija samērā neliela,» vērtē S.Ābola. Arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālā centra vadītājs Dmitrijs Sergejevs norāda, ka šonedēļ bijuši vien divi trīs izsaukumi, kas saistīti ar pārkaršanas gadījumiem. «Visi saistīti ar atrašanos atklātā saulē un nesamērīgām fiziskām aktivitātēm. Piemēram, viens no izsaukumiem bija pie kādas kundzes gados, kura karstumā rakusi kartupeļus,» tā D.Sergejevs.

Arī Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Gunta Arnīte apstiprina – klientu plūsma karstajās dienās ir nevis palielinājusies, bet samazinājusies. Viņa pieļauj, ka tas ir saistīts ar to, ka daudzi, īpaši gados vecāki cilvēki, pavada karstākās dienas stundas mājās.

Bet Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijā (JPPP) norāda, ka daļa jelgavnieku karstās dienas labprāt pavada pie ūdens. «Dienas laikā, kad vairums cilvēku strādā, pludmalē uzturas lielākoties jaunieši, bet vakarpusē arī pieaugušie,» stāsta JPPP pārstāve Sandra Reksce. Viņa uzsver – karstajā laikā glābēji pārsvarā snieguši pirmo palīdzību gados jauniem apmeklētājiem, kuri guvuši traumas peldoties. «Visbiežākās traumas saistītas ar to, ka upes gultnē ir gliemežvāki, un atpūtnieki, uz tiem uzkāpjot, sagriež kājas,» tā viņa. Jāpiebilst gan, ka vēl aizvien dažādas traumas rodas arī pārkāpumu dēļ. «Glābēji aizvien aizrāda atpūtniekiem, kuri lec no laipas un peld aiz bojām, apdraudot savu un citu drošību,» norāda JPPP pārstāve.

Jāpiebilst, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognoze liecina, ka nākamnedēļ karstums saglabāsies un vidējā gaisa temperatūra dienā būs aptuveni ap 28 grādiem. Tāpat jāuzsver, ka šobrīd Lielupē pie Jelgavas konstatēta viena no augstākajām ūdens temperatūrām Latvijas iekšzemes un piekrastes ūdeņos – 25,3 grādi. NMPD mediķi karstajā laikā aicina būt piesardzīgiem – uzņemt daudz ūdens un pēc iespējas mazāk atrasties atklātā saulē karstākajās dienas stundās, un izvēlēties vieglu, gaišu apģērbu.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti