Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Skvērā aiz kultūras nama stādīs tulpjukoku

Anastasija Miteniece
Šobrīd skvērā aiz kultūras nama jelgavniekus priecē ziedošas sakuras, savukārt šomēnes parku papildinās jauns krāšņumaugs – parkā tiks iestādīts Amerikas tulpjukoks (attēlā), norāda pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība».

Jelgavas Būvvaldes ainavu arhitekts Andrejs Lomakins skaidro, ka, nodrošinot pilsētas koku sugu daudzveidību, teju katru gadu pilsētā tiek iestādīts kāds eksotisks koks. Piemēram, pirms diviem gadiem pie dziedātājas Noras Bumbieres pieminekļa skvērā aiz kultūras nama iestādītas trīs sakuras jeb sīkzobainie kalnu ķirši. Šobrīd var novērot, kā sīkzobainā kalnu ķirša šķirne «Kanzan» sākusi ziedēt.

Šomēnes skvēru papildinās vēl kāds eksotisks augs – Amerikas tulpjukoks. «Tas ir augsts koks ar aptuveni 12–30 centimetru garām un platām sešdaivu lapām un sešus centimetrus platiem ziediem,» stāsta A.Lomakins, piebilstot, ka līdz koka uzziedēšanai gan jāgaida teju 20 gadi. Latvijā lielākais šīs sugas pārstāvis aug Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā.

Jāatgādina, ka pilsētas apstādījumos sastopami tādi augi, kā, piemēram, purpurābele Pasta salā, Raiņa parkā – ceriņlapu katalpa, baltais zīdkoks  un Amūras korķakoks, bet stacijas parkā jelgavniekus priecē gurķu magnolija, ginks un āra bērza šķirne.

Foto: wikipedia.com, «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Ziedošas sakuras skvērā aiz kultūras nama Ziedoša sakura skvērā aiz kultūras nama Ziedoša sakura skvērā aiz kultūras nama

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Inese attēls

Skaisti tas...tikai lai rūpējas par to...lai nav tā, ka tas zaļumparks kas tapa pāris gadu atpakaļ, nepaliek novārtā atstāts...pamests un nevienam nevajadzīgs, nav kas rūpējas par to, pamests, izdemolēts un vientuļš...

Pievienot komentāru

Saistītie raksti