Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Skolēniem atgādina par drošību vasaras brīvlaikā

Ģirts Pommers
Jelgavas izglītības iestādēs īstenoto vasaras atvērto skolu laikā jau tradicionāls pasākums Jelgavas 1. internātpamatskolas sporta laukumā ir tā sauktā drošības diena, kurā skolēniem atgādina par drošības pasākumiem vasaras brīvlaika laikā. «Ir svarīgi bērniem atgādināt par drošību uz ceļa un citviet tieši pirms vasaras brīvlaika, lai to katrs var izbaudīt bez lieka uztraukuma un raizēm,» tā, pasākumu atklājot, uzsvēra Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andris Lakstīgala.

«Līdz šim pasākumā piedalījās tikai sākumskolas klašu skolēni, bet šogad pasākumā iesaistījās arī 5. un 6. klases un mums jāspēj piedāvāt šim vecumam interesantas un noderīgas radošās aktivitātes,» stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes pārstāve Līvija Vilcāne. Papildus jau ierastajām radošajām aktivitātēm, ko organizēja Jelgavas Pašvaldības policija, Valsts policija, Jelgavas poliklīnika, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Sabiedrības integrācijas pārvalde un citi, šoreiz pasākumā kā jaunums bija jaunsargu, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes un biedrības «Remoss» radošās darbnīcas.

Zemessardzes 52. kājnieku bataljona vecākā zemessardze Zane Lizunova norāda, ka bērniem ir svarīgi atgādināt par disciplīnas nozīmi un iepazīstināt ar militāro sfēru: «Uzskatu, ka bērniem ikdienā pietrūkst disciplīnas, tādēļ šajā pasākumā cenšamies atgādināt par vienkāršām lietām – stāvēšanu ierindā un darbošanos komandā. Šādas stafetes tiek rīkotas arī dažādos zemessardzes pasākumos.» Zemessardze skolēniem rīkoja stafeti, kurā katram dalībniekiem bija jāveic trīs posmi, nesot sakabi, somu un ieroci, un pēdējā posmā mērķī jāmet granātas. Jelgavas 4. sākumskolas 2.f klases skolnieks Martens portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja, ka ieroci rokās netur pirmo reizi. «Drauga dzimšanas dienas svinībās mums bija iespēja izmēģināt lāzerieroci, tādēļ šī nav pirmā reize. Granātas gan nekad nebiju metis,» ar sajūtām dalījās skolnieks.

Kopumā visas aktivitātes veidotas tā, lai atgādinātu par dažādiem drošības aspektiem un pamatnosacījumiem. Piemēram, Valsts policijas organizētā aktivitāte ļoti atgādina populāro spēli «Cirks», tikai ar drošības jautājumiem katrā laukumā. Vēl bērniem bija iespēja gan iepazīties ar glābēju aprīkojumu, gan vērot īsfilmas par drošību internetā. Īpaši populārs bija biedrības «Remoss» izveidotais virvju ceļš.

Jelgavas 4. vidusskolas skolniece Ārija norādīja, ka viņai paticis «Mēmais šovs». «Es rādīju, ka nedrīkst peldēt tālu no krasta bez vecāku uzraudzības. Vispār šodien uzzināju daudz ko jaunu, arī par bilžu publicēšanu internetā,» norāda meitene.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti