Meklēšanas forma

Lietusgāzes 10 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Skolēni vasarā gūst darba pieredzi

Jana Bahmane
Kaut arī ir sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, daudzi skolēni izvēlas ne vien atpūsties, bet arī gūt darba pieredzi, strādājot vasarā. Šovasar kopumā pašvaldības nodarbinātības programmā pašvaldības iestādēs, uzņēmumos un kapitālsabiedrībās plānots nodarbināt vairāk nekā 370 skolēnu. Savukārt vēl 124 vakances Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā Jelgavas jauniešiem piedāvā uzņēmēji – visaktuālākā uzņēmējiem ir pārdevēja palīga vakance.

«Mēs strādājam skolas bibliotēkā – saiņojam grāmatas, lai tās varētu no pils pārvest uz mūsu izremontēto skolu. Protams, jau paredzējām, ka būs jākrāmē mantas, un, mūsuprāt, šeit, bibliotēkā, ir patīkama un mājīga vide,» vērtē Jelgavas Valsts ģimnāzijas vidusskolnieces Marta Mazūdre un Liene Slokenberga. Abas meitenes vasarā strādājušas arī iepriekš – Marta darba pieredzi guvusi pirmskolas izglītības iestādēs, savukārt Liene – savā skolā, palīdzot kravāt mantas, lai tās pirms pāris gadiem pārvestu uz pili. Vidusskolnieces neslēpj, ka viņu lielākā motivācija strādāt ir iespēja nopelnīt vasaras izklaidēm, būt patstāvīgām, piemēram, Marta ar draugiem plāno doties uz Itāliju. «Mūsu draugu lokā vasarā strādā daudzi jaunieši. Tā ir lieliska iespēja iegūt darba pieredzi. Darbs ir dienas pirmajā pusē, pēcpusdiena un vakars mums ir brīvs,» vērtē skolnieces.

Pašvaldības skolēnu vasaras nodarbinātības programma ilgs līdz 23. augustam. Jūnija pirmajās nedēļās kopumā nodarbināti 139 skolēni – 65 skolēni 13 un 14 gadu vecumā un 74 skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Jaunākie skolēni tiek nodarbināti divas nedēļas pa četrām stundām dienā, savukārt 15–17 gadus veci izglītojamie – trīs nedēļas pa sešām stundām dienā. Darbu skolēniem šovasar piedāvā vairākas Jelgavas izglītības iestādes, bērnu un jauniešu centrs «Junda», Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Zemgales Olimpiskais centrs, pilsētas pašvaldības iestāde «Kultūra», AS «Jelgavas dzirnavas», uzņēmums «Zemgales eko» un citi.

Pirmo reizi skolēnus vasarā nodarbina veikals «Būvniecības nams «Kurši»», piedaloties NVA nodarbinātības pasākumā. «Mūsu darbība ir diezgan sezonāla – vasarā darba apjoms pieaug, tādēļ, kaut arī Jelgavas veikalā ir pilns štats, mums nepieciešami sezonas darbinieki. Šī nodarbinātības programma ir lieliska alternatīva sezonas darbinieku uzņemšanai, un esmu patīkami pārsteigta par jauniešu darba spējām un kvalitāti. Šovasar kopumā plānojam nodarbināt sešus jauniešus – pa diviem katru mēnesi,» stāsta Jelgavas veikala vadītāja Sanita Koklīte-Ādmine. Jaunieši «Kuršos» strādā tirdzniecības zālē – līmē cenas, kārto plauktus un veic citus nepieciešamos darbus. «Aizvadītajā vasarā strādāju lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «Latraps», bet, tā kā šovasar turpat darbu neizdevās iegūt, izvēlējos darbu «Kuršos» – šī darbavieta ir arī tuvāk manām mājām. Protams, mani interesē iespēja nopelnīt, lai man būtu savi līdzekļi. Piemēram, par pērn sapelnīto naudu es nopirku motorolleru,» atklāj 16 gadus vecais Emīls Pipars. Viņš vērtē, ka šāds darbs ir labs lietderīgai laika pavadīšanai vasarā, taču nākotnē plāno studēt programmēšanu un attīstīt savu karjeru informācijas tehnoloģiju jomā. Arī 19 gadus veco Lauri Šefanovski interesē datori, un viņa motivācija strādāt ir nopelnīt naudu nepieciešamajiem datora uzlabojumiem. «Caur Nodarbinātības valsts aģentūru meklēju iespēju strādāt vasarā, un atradu šo piedāvājumu. Kopumā darbs nav slikts – tiekam galā ar uzticētajiem uzdevumiem,» tā jaunietis.

Tāpat skolēnus vasarā nodarbina SIA «Jelgavas tipogrāfija», SIA «Kanclers», VAS «Latvijas Pasts», SIA «MNL» un citi kopumā 17 darba devēji.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti