Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Skatu tornis gaida apmeklētājus

Ilze Knusle-Jankevica
No šodienas apmeklētājiem būs pieejams skatu tornis Pils salā – metāla žogs, kas bija uzstādīts ap teritoriju būvdarbu laikā, tiks noņemts dienas pirmajā pusē. «Pils salas skatu tornis ir viens no šīs vasaras tūrisma jaunumiem Jelgavā, un pilsētas viesi par to interesējas jau kopš pavasara sākuma. Jelgava ir unikāla ar to, ka pašā pilsētas centrā ir tāda dabas vērtība – palienes pļavas ar savvaļas zirgiem –, un jaunais skatu tornis ļaus ne vien labāk aplūkot zirgus, bet arī izbaudīt pilsētas panorāmu no cita skatpunkta. Atrodoties Pils salā starp divām upēm, nedzird pilsētas straujo ritmu, ir miera, klusuma, dabas harmonijas sajūta, ko papildina savvaļas zirgi un tagad arī jaunais skatu tornis,» norāda Jelgavas reģionālā Tūrisma centra vadītāja Anda Iljina.

Koka skatu tornis ar labiekārtotu piknika vietu tā pakājē izveidots, Jelgavas pilsētas pašvaldībai realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu «Pils salas infrastruktūras attīstība tūrisma un veselības aktivitāšu veicināšanai Jelgavā». Darbi Pils salā tika uzsākti pagājušā gada beigās – nu šī vieta kļuvusi apmeklētājiem pievilcīgāka un pieejamāka. «Projekta laikā ne tikai izbūvēts skatu tornis, bet arī labiekārtota teritorija pie tā, ierīkojot norobežotu piknika vietu ar galdiem, soliem, atkritumu urnām. Teritorija ir norobežota, lai tajā nevarētu iekļūt salā dzīvojošie savvaļas zirgi. Pils salā izveidota arī 2900 metru gara veselības taka, kas piemērota gan pastaigām, gan nūjotājiem, gan velobraucējiem,» stāsta Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes projektu vadītāja Mairita Stepiņa. Tāpat uzstādīts jauns žogs ar vārtos ierīkotu automātisko apmeklētāju uzskaites sistēmu pie ieejas Pils salā, kā arī sakārtota taciņa no vārtiem līdz skatu tornim, tādējādi padarot to pieejamu arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, māmiņām ar ratiņiem.

Skatu tornis ir 19,2 metrus jeb sešus stāvus augsts, kurā līdz augšējam skatu laukumam ved koka kāpnes. Torņa pamatnes izmērs ir 4,9x4,9 metri, un tas visā augstumā ir vienādā platumā. Tā kā Pils salā pastāv plūdu risks, tornis būvēts uz paaugs­tinājuma. Torņa pirmajā līmenī var iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Jāatgādina, ka putnu ligzdošanas laikā, no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam, ir sezonas liegums – šajā periodā salas ziemeļu daļā atrasties ir aizliegts, tāpēc aiz skatu torņa ir uzstādītas koka barjeras. Tomēr tagad arī lieguma laikā interesenti no skatu torņa varēs vērot dabu un pilsētas panorāmu.

Lai arī skatu tornis ir brīvi pieejams, pašvaldība aicina ikvienu ievērot drošības pasākumus. Skatu tornī vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 15 cilvēki – bērni tajā drīkst kāpt tikai pieaugušo pavadībā, savukārt personām alkohola vai narkotisko vielu reibumā tajā kāpt ir aizliegts. Ejot pa kāpnēm, lūgums turēties pie margām, tāpat nedrīkst liekties pāri margām. Atrodoties skatu tornī, ir aizliegts smēķēt un lietot atklātu uguni, mest lejā priekšmetus, šūpot to. Negaisa vai stipra vēja laikā tornī kāpt vai uzturēties zem tā ir aizliegts, tāpat nevajadzētu to izmantot, ja pakāpieni un margas ir apledojuši vai pamanīti jebkādi kāpņu un citu konstrukciju bojājumi. Par konstatētiem bojājumiem iedzīvotāji aicināti informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centru pa bezmaksas tālruni 8787.

Darbus Pils salā veica SIA «Smart energy» par 143 822,16 eiro ar PVN. Būvuzraudzību nodrošināja SIA «Latvijas būvuzraugs» par 4791 eiro ar PVN.

Pašvaldība turpinās Pils salas labiekārtošanu, Lielupes krastā izveidojot modernu ūdenstūrisma un sporta bāzi. 800 000 eiro šim mērķim piešķīrusi valsts.

Foto un video: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja saldais attēls

Tur jau Ļauķis gulēs, bet tur jau vairs nav ko sargāt, otkats jau saņemts.
Lietotāja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs attēls

56.6618893, 23.7260849 www.visit.jelgava.lv
Lietotāja Hmm... attēls

Kādas ir koardinātes? Kā nokļūt.
Lietotāja A.  attēls

Vakar arī biju apskatīt šo torni, skaisti. Bet cerams, ka tiešās nekas netiks sagravēts un sazīmēts:/
Lietotāja B. attēls

Vakar jau biju apskatīt, ļoti skaiti! BET..! Mīļie cilvēki, vai pie Jums kāds aizejot ciemos uz mājām, arī visi iegravē savus inicļājus?! Kāds jau paspējis! Saudzēsim vidi un visu skaisto sev apkārt!

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti