Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Sākas darbi Romas ielā

Anastasija Miteniece
Šonedēļ Romas ielas posmā no Zemeņu ielas līdz Turaidas ielai sāksies lietusūdens kanalizācijas un asfaltbetona seguma izbūves darbi. Paredzēts, ka būvdarbi ilgs līdz augustam un šajā laikā Romas ielā būs satiksmes ierobežojumi.

Romas ielas infrastruktūras sakārtošana bija Jelgavas pašvaldības uzmanības lokā jau vairākus gadus, un vispirms šajā ielā izbūvētas nepieciešamās inženierkomunikācijas – ūdensvads, saimnieciskās kanalizācijas un elektroapgādes tīkli. Beidzoties komunikāciju izbūves darbiem, pērn izstrādāts Romas ielas asfaltēšanas projekts, savukārt šā gada pilsētas budžetā atvēlēti līdzekļi projekta pirmā posma īstenošanai.

«Kopumā Jelgavā vēl ir aptuveni 165 kilometri ielu, kur būtu nepieciešams cietais segums. Dažādiem darbiem pilsētā tiek piesaistīti ES struktūrfondu līdzekļi, ko papildina pašvaldības līdzfinansējums, tomēr Romas ielas gadījumā mēs runājam tikai par pašvaldības investīcijām. Vērtējot šā gada iespējas noasfaltēt pilsētas ceļus, tika izvēlētas ielas ar augstu satiksmes kustības intensitāti, kuras kalpo arī kā centrālās ielas daudzām mazākas nozīmes ielām,» skaidro Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, kā piemēru minot ne vien Romas ielu, bet arī Atmodas ielu posmā no Ganību ielas līdz pirmsskolas izglītības iestādei «Kāpēcītis», kā arī vairākas ielas RAF dzīvojamajā masīvā, kuras, kalpos kā apvedceļi Loka maģistrāles rekonstrukcijas laikā. «Daudzās pilsētas vietās vēl joprojām nav pabeigta pazemes komunikāciju izbūve, tādēļ asfaltēt šādus ceļus nebūtu lietderīgi,» skaidro J.Strods. Viņš uzsver, ka Romas iela tika izvēlēta prioritāri, balstoties uz to, ka šajā ceļa posmā visi pazemes komunikāciju izbūves darbi ir noslēgušies.

Jāpiebilst, ka kopumā Romas ielu plānots noasfaltēt līdz pat pilsētas administratīvai robežai, kā arī veikt asfaltēšanas darbus pieguļošajā Zemeņu ielā, tomēr par šo darbu norises termiņiem tiks lemts, vērtējot nākamo gadu budžeta iespējas.

Būvniecības sagatavošanas darbi Romas ielas posmā no Zemeņu ielas līdz Turaidas ielai jau ir sākušies. Sākotnēji ceļa posmā tiks izbūvēta lietus ūdens kanalizācija un caurtekas, savukārt pēc tam tiks ieklāts asfaltbetons, informē pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs. Šobrīd paredzēts, ka darbi turpināsies līdz augustam. Šajā laikā Romas ielā var būt ierobežota satiksme.

Jāpiebilst, ka šā gada pilsētas budžetā Romas ielas posma asfaltēšanai atvēlētais finansējums ir 300 000 eiro. Kā norāda J.Strods, iekļaujoties šajā summā, par iepirkuma uzvarētāju atzīts vietējais uzņēmums SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»». Kopā ar pievienotās vērtības nodokli līguma summa ir 294 099 eiro.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

 

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Viesis attēls

atkal slikti, netaisa ceļu slikti, tagad sāk remontēt atkal slikti,Tagad mēs par ļoti labu ceļu braucām. Ierīkos gaisa satiksmi, mūžīgi kādam slikti, mums nekad nekas nav labi,var jau paciesties
Lietotāja WONDER_WHY attēls

Man ir galīgi pie kājas. Manu īpašumu neskar, un varu apmeklēt Romas ielā vispār neiebraucot. Es interesējos par citiem. Ko darīs to māju īpašnieki, kuru sētām pretī nedēļām ilgi būs milzīga būvbedre ? Kur viņi novietos savus auto, lai nav kādam ar mazu bērnu šķēršļu sprintiņš jāskrien.
Lietotāja WONDER_WHY attēls

Kā izpaužas ierobežota satiksme ? Ko darīs tie simti cilvēku kas tur dzīvo ? Kādu tramvaju/vilcienu ierīkos paralēli ? Kā man tikt līdz savam īpašumam ? Lauzt mašīnu pa to izdrāzto ceļu no Vircavas puses ?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti