Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Sāk pieņemt iesniegumus NĪN atvieglojumu piešķiršanai

Ilze Knusle-Jankevica
Spēkā stājušies grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus par 2017. gadu īpašumiem, kuros šī gada 1. janvārī nebija deklarēta neviena persona, bet šobrīd situācija ir mainījusies. Ja persona šādā īpašumā tiks deklarēta līdz 1. jūnijam, NĪN maksājums šim gadam samazināsies par 70 procentiem; ja līdz 1. novembrim – par 50 procentiem.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka šogad īpašumiem, kuros 1. janvārī nebija deklarēta neviena persona, tika piemērota paaugstināta NĪN likme – 1,5 procentu apmērā no kadastrālās vērtības, kas pat līdz septiņām reizēm varēja palielināt ikgadējo NĪN maksājumu.

Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs norāda, ka jau saņemti vairāki desmiti iesniegumu par NĪN pārrēķinu, un skaidro, ka iesniegumu par NĪN atvieglojumu piešķiršanu 2017. gadam var iesniegt līdz pat gada beigām – taču atkarībā no datuma, kad īpašumā deklarēta persona, maksājums tiks samazināts attiecīgi par 70 vai 50 procentiem.

Lai tiktu piešķirts NĪN atvieglojums par 2017. gadu, nodokļa maksātājam jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu. Tas jāiesniedz Jelgavas domes administrācijas Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, jānosūta pa pastu vai jāiesūta elektroniski, parakstītu ar elektronisko parakstu. Pašvaldības Finanšu nodaļa pārbaudīs, vai īpašumā tiešām ir deklarēta kāda persona, un, ja būs, veiks NĪN pārrēķinu un nosūtīs jaunu maksāšanas paziņojumu. Ja būs izveidojusies NĪN pārmaksa, to varēs saglabāt nākamo NĪN maksājumu segšanai, novirzīt citu nekustamo īpašumu nodokļu nomaksai vai lūgt atmaksāt, norādot nodokļu maksātāja bankas kontu, uz kuru veikt atmaksu. Par vēlamo risinājumu var informēt iesnieguma formātā vienlaikus ar lūgumu veikt NĪN atvieglojuma piešķiršanu.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti