Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Rokdarbi ar pievienoto vērtību

Jana Bahmane
Šodien Sabiedrības integrācijas pārvaldē atklāta rokdarbu izstāde «Es tagad protu tā!», kas tapusi rokdarbnieku kluba «Zelta rokas» īstenotā projekta «Līdzdarbojies» gaitā – no maija līdz novembrim kluba biedri mācīja dažādas rokdarbu tehnikas sociāli mazaizsargātām personām, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un citiem interesentiem.

«Dienas centru «Atbalsts» un «Integra» klienti bieži apmeklē «Zelta roku» izstādes, tādēļ radās ideja par šādu projektu, kurā mēs varētu mācīt dažādas rokdarbu tehnikas centra «Integra» klientiem,» norāda rokdarbnieku kluba «Zelta rokas» pārstāve Marina Boicova, papildinot, ka klubs «Zelta rokas» izveidojies pirms sešiem gadiem, pulcējot cilvēkus, kas vēlas apgūt un pilnveidot dažādas rokdarbu tehnikas.

«Paldies klubam «Zelta rokas» – projekta gaitā mēs apguvām tiešām daudz prasmju un motivāciju strādāt arī turpmāk. Viennozīmīgi šis bija vērtīgs projekts,» izstādes atklāšanā sacīja dienas centra «Integra» sociālā aprūpētāja Ilga Feldmane. Nodarbību gaitā projekta dalībnieki apguva tamborēšanu, pērļošanu, adīšanu un citas rokdarbu tehnikas. «Šajās 28 nodarbībās bija novērojama vislielākā centība gan no nodarbību dalībnieku, gan no vadītāju puses,» tā Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža.

Projekts «Līdzdarbojies» realizēts ar Jelgavas pilsētas pašvaldības konkursa «Biedrību un nodibinājumu atbalsta programma» finansiālu atbalstu. Projekta mērķis bija dalīties pieredzē, rādīt, mācīt rokdarbnieku prasmes un zināšanas sociāli mazaizsargātām personām, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un citiem interesentiem, mazinot sociālās atstumtības risku un sekmējot šo personu iesaisti sabiedriskajā dzīvē. Tāpat rokdarbi ir viens no mākslas terapijas veidiem, ar kā palīdzību var rosināt savas iekšējās pasaules izzināšanu un sakārtošanu.

Izstāde «Es tagad protu tā!» Sabiedrības integrācijas pārvaldē, Skolotāju ielā 8, būs apskatāma līdz 17. decembrim iestādes darba laikā.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru