Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Popularizē kustību prieku

Ilze Knusle-Jankevica
«Mēs ikdienā neesam lieli sportisti, bet, manuprāt, šī pasākuma būtība jau ir tieši tāda – tos nesportiskos padarīt mazliet aktīvākus,» teic Vecpūļu ģimene, kura šodien apmeklēja ģimenes sporta svētkus «Heijā, heijā, pulkā nāc!» Jelgavas sporta hallē.

Vecpūļu ģimene sporta svētkos piedalījās trīsgadīgā Herberta dēļ. «Mēs apzināmies, ka fiziskas aktivitātes ir ļoti būtiskas ne vien pilnvērtīgai personas fiziskajai, bet arī garīgajai attīstībai,» spriež mamma Indra, piebilstot, ka svarīgākais nav rezultāts. «Daudz būtiskāk ir saprast uzdevumus un gūt priekšstatu par to, kas jādara ar katru instrumentu. Un, ja tu darīsi no sirds, parādīsies arī rezultāts,» tā Indra, piebilstot, ka Herbertam no sportiskajām aktivitātēm visvairāk patīk spēlēt bumbu un ar tēti – hokeju.

Lai izkustētos, pasākumā piedalījās arī jelgavniece Līga ar saviem četriem bērniem vecumā no diviem līdz 11 gadiem. «Pēdējo reizi šajā pasākumā piedalījāmies, kad lielie bērni bija mazi,» norāda Līga, piebilstot, ka ikdienā cenšas kustēties, cik var, tomēr reizēm ar to nepietiek. «Bērniem svarīga ir arī pieredze šāda veida pasākumos, kur ir daudz cilvēku, skaļi. Piemēram, puika sākumā pat sabijās no tā trokšņa, bet vēlāk jau pierada un aktīvi iesaistījās,» tā viņa.

Demidoviču ģimene ģimenes sporta svētkus «Heijā, heijā, pulkā nāc!» uztver kā iespēju visiem kopā izklaidēties, jo meitas Ilāna (6 gadi) un Santara (4 gadi) apmeklē bērnudārzu un tur sporto ik dienu. «Fiziskas aktivitātes ir svarīgas, bet tikpat svarīgi ir arī būt visiem kopā,» tā mamma Diāna, piebilstot, ka ģimene pasākumu apmeklē jau otro gadu.

Pēc vairākām komandu stafetēm, kurās bija jāpadod ķēdē priekšmeti, jāpārvada balons pāri laukumam, avīzē jānes balons, dalībnieki individuāli apmeklēja desmit dažādas stacijas, kurās katrā bija jāizpilda kāds uzdevums. To izpildot, dalībnieka kartē tika iespiests zīmodziņš. Sakrājot astoņus zīmodziņus, dalībnieki varēja tikt pie gardas balvas. Bērnus uzmundrināja multfilmu varonis sniegavīrs Olafs, kurš labprāt arī kopā ar pasākuma dalībniekiem fotografējās.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Sporta servisa centra rīkotie ģimenes sporta svētki galvenokārt domāti pirmsskolas vecuma bērniem, kuri, protams, tos apmeklē kopā ar vecākiem un lielākiem brāļiem un māsām. Sporta servisa centra sporta pasākumu organizatore Aļona Fomenko norāda, ka aktivitātes veidotas tā, lai tās var izpildīt katrs. «Uzdevumi ir dažādi, piemēram, mešana mērķī, šķēpmešana, barjerskrējiens, šķēršļu josla, kurā šķēršļus var ne vien pārvarēt, bet arī izlīst tiem pa apakšu, lēkšana ar lecamauklu. Tie attīsta pamatprasmes un ļauj apgūt arī ko jaunu, jo galvenais jau ir piedalīties,» tā viņa, piebilstot, ka bērniem lielākā balva varētu būt piepūšamā atrakcija.

Foto: Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja nezināms attēls

pavisam maz to bērnu pirmskolas vecumā ir.

Pievienot komentāru