Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Policijas Zemgales pārvaldi vadīs Andris Zellis

Ilze Knusle-Jankevica
Ar šodienu, 1. martu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka amatā apstiprināts līdzšinējais šī amata pienākumu izpildītājs Andris Zellis, kurš agrāk vadīja reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroju un bija iepriekšējā pārvaldes vadītāja vietnieks.

«Zemgales reģiona pārvaldes mērķi ir tādi paši kā Valsts policijas mērķi, un pats primārais mums ir sabiedrībai dot drošības sajūtu,» uzsver A.Zellis, skaidrojot, ka tas sevī ietver gandrīz visas policijas darbības jomas: ceļu satiksmes uzraudzība, kas ir viena no svarīgākajām jomām, noziegumu izmeklēšana, sabiedriskās kārtības nodrošināšana, informēšana, izglītošana. Jāpiebilst, ka pērn Zemgales reģiona pārvaldē konstatēti 43 172 satiksmes pārkāpumi: 20 551 gadījumā bija pārsniegts ātrums, 4644 gadījumos nebija lietotas drošības jostas, 2673 gadījumos noteikumus pārkāpa gājēji, 1658 gadījumos – velosipēdisti un mopēdu vadītāji, 716 gadījumos automašīnas vadītājs bijis reibumā.

Prokuratūras gada atskaitē tās vadītājs Ēriks Kalnmeiers pārmeta izmeklētājiem kompetences trūkumu un zemo darba kvalitāti, bet A.Zellis norāda: Zemgales reģiona izmeklētāji no prokuratūras saņēmuši uzslavas par labu darbu, tomēr turpinās pilnveidot, attīstīt, uzlabot izmeklēšanas procesu un savu darbu. Zemgales reģiona pārvaldē pērn reģistrēti 6847 noziedzīgi nodarījumi, no tiem 1835 – Jelgavas iecirknī. Reģionā tika uzsākti 6529 kriminālprocesi, no tiem 1833 – Jelgavas iecirknī.

Viens no administratīvi svarīgākajiem jautājumiem, kas jārisina pārvaldes jaunajam priekšniekam, ir kadru trūkums. Šobrīd reģiona pārvaldē no 702 štata vietām aizpildītas ir 637, kas nozīmē, ka ir 65 vakances. Viņš cer, ka ieviestās izmaiņas atalgojuma sistēmā palīdzēs piesaistīt jaunus darbiniekus, kuri tiešām vēlēsies strādāt policijā. Par to, ka pastāv kadru mainība, liecina statistika par darbinieku iedalījumu pēc izdienas stāža – Zemgales reģionā 17 procentiem policistu stāžs ir līdz pieciem gadiem un vēl 17 procentiem – no pieciem līdz desmit gadiem.

A.Zellis policijā strādā vairāk nekā 20 gadu, un viņam ir plaša darba pieredze: viņš bijis iecirkņa inspektors, izmeklētājs, prevencijas nodaļas priekšnieks, Kārtības policijas nodaļas vadītājs.

Jāatgādina, ka iepriekšējais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš izdienas pensijā devās pagājušā gada 8. decembrī. Viņš pārvaldi vadīja no 2009. gada 1. septembra kopš tās izveidošanas.

Foto: Raitis Supe

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ugis attēls

Pazīstu Andri. Ļoti gudrs un ideāls zemgaļi šiem.
Lietotāja kkk attēls

Šis kungs sim amatam nebūs īstais, jo kā pierādījies paraksta negodīgus dokumentus cita tāda paša kunga negodīgi sastādītus. Un kāda kārtība, ja nav rakstura padotajiem uzsist dūri galdā, lai nelien iereibuši pie stūres - tas sen vairs nav kruti.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti