Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Policija svin profesionālos svētkus

Ilze Knusle-Jankevica
Ļaujot ikvienam iekāpt dienesta mašīnās, pasēdēt pie to stūres un izbaudīt aizturēto personu nodalījuma komfortu, pasveicināt visus klātesošos caur ruporu, apskatīt un paturēt rokās šaujamieročus un teleskopisko steku, piedāvājot uzspēlēt dažādas spēles, pacienājot ar konfektēm un iepazīstinot ar goda policistiem runci Rūdi, bebru Bruno un dienesta suņiem, šodien Valsts policija Raiņa parkā svinēja profesionālos svētkus un atzīmēja Valsts policijas 98. gadadienu.

Kuplā pulkā pasākumu apmeklēja pilsētas bērnudārzu audzēkņi, un bez ierunām vislielāko viņu interesi izpelnījās dienesta suņi Darvins un Drako, kuri atbraukuši ciemos no Jēkabpils. «Darvins ir jauns suns – viņam ir tikai divi gadi, bet policijā strādā tikai gadu. Viņš ir specializējies narkotiku un tabakas izstrādājumu meklēšanā. Savā darba mūžā viņš Jelgavā uzgājis trīs atradumus. Savukārt Drako februārī būs seši gadi, viņa specializācija ir sprāgstvielas un bīstamu personu aizturēšana,» stāsta suņiem piekomandētais policijas inspektors Gints Vuškāns, bērniem un pieaugušajiem demonstrējot, kā Drako uzbrūk. Lai parādītu šo elementu, policists uz rokas uzlika speciālu aizsargu. Kad suns tajā bija iekodies, viņa zobu satvēriens bija tik stiprs, ka policists viņu varēja griezt riņķī, suņa pakaļkājām esot gaisā. «Reālā situācijā, ja suns kādu būtu notvēris, viņš tā turētos tik ilgi, līdz es pienāktu klāt un pateiktu, lai laiž vaļā,» atklāj G.Vuškāns, piebilstot, ka ar aizsargu viņam suņa kodiens sāpes nesagādāja, bet realitātē tas ir tik spēcīgs, ka cilvēki no sāpēm ģībstot. Policists stāsta, ka arī Drako ir diezgan biežs viesis Jelgavā, tiesa, vairāk gan darba darīšanās. Viņš arī tika piesaistīts izmeklēšanai pēc šaušanas Satiksmes ielas dzīvojamajā masīvā pagājušā gada decembrī.

Kopumā G.Vuškānam ir trīs dienesta suņi (mājās palika Dogijs) un vēl četri personīgie suņi. «Es jau bērndārznieka vecumā zināju, ka strādāšu ar suņiem – vai nu robežsardzē, vai policijā. Esmu pabijis abos – sešus gadus strādāju robežsardzē, bet tagad policijā,» savu aizraušanos ar suņiem atklāj policists. Viņš jau bērnībā dresējis savus mājas suņus, un tie varējuši izpildīt tādus trikus, ko atkārtot nespēj pat policijas dienesta suņi.

Kā ierasts, Policijas dienā policistiem tiek teikts paldies par darbu. Svinīgajā pasākumā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā klātesošos pagodināja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, kurš likumsargus sveica gan savā, gan Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža vārdā. Neklātienē sveicienus bija atsūtījis arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, bet klātienē policistus svētkos sveica daudzi sadarbības partneri un pašvaldību pārstāvji, pasniedzot arī savas Pateicības.

«Aizvadītais gads bijis ar vairākām pozitīvām iezīmēm: algas pieaugumu policistiem, jaunu atalgojuma sistēmu, kas stāsies spēkā no 2017. gada, un drošības kā vienas no valsts prioritātēm apzināšanos. Mūsu uzdevums ir garantēt drošību, un mēs to garantēsim,» kolēģus un viesus uzrunāja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Andris Zellis. Viņš kopā ar N.Krapsi policijas darbiniekiem pasniedza Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas apbalvojumus.

Apbalvoto saraksts

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti