Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Policija: arvien biežāk mājokļi tiek apzagti dienas laikā

Ilze Knusle-Jankevica
«Apkopojot statistiku par veiktajiem noziegumiem Jelgavas pilsētā un Jelgavas un Ozolnieku novadā –, gadu no gada redzam, ka visvairāk ir mantisko noziegumu: zādzības no mājokļiem, zādzības no automašīnām, velosipēdu zādzības, arī mantas bojāšana,» norāda Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere. Lai uzlabotu sabiedrības drošību, Valsts policija izvērsusi informatīvu kampaņu, aicinot pievērst uzmanību sava mājokļa drošībai.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Jelgavā reģistrētas 11 zādzības no dzīvokļa un 10 zādzības no privātmājām, bet policijas apkalpojamā teritorijā kopā bijušas 20 zādzības no privātmājām un 12 – no dzīvokļiem. «Lai gan zādzību skaits, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, ir samazinājies, ir novērojama tendence, ka zādzības tiek pastrādātas dienas laikā, kamēr iemītnieki ir, piemēram, darbā, skolā. Tāpat zagļi stiklus vairs nesit – bieži iekļūst pa atvērtu logu vai lodžiju, kā arī atmūķē durvis. Ir arī gadījumi, kad cilvēks pāriet mājās un aizmirst aizslēgt durvis, un zaglis aiznes visu vērtīgo, kas atstāts priekšnamā, kamēr saimnieki turpat vien ir,» tendences apraksta Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Igors Helmanis. Visbiežāk garnadži ņem to, ko ātri un viegli var aiznest un realizēt – naudu, dārglietas, mobilos telefonus, datorus, fotoaparātus un citu sadzīves tehniku. «Ir virkne lietu, ko katrs var darīt, lai pasargātu savu mājokli no zagļiem,» uzsver I.Helmanis, piebilstot, ka nereti iedzīvotāji garnadžiem pat palīdz, piemēram, sociālajos tīklos norādot, ka visa ģimene dodas ceļojumā uz ārzemēm.

Lai uzlabotu sabiedrības drošību un atgādinātu par drošības pasākumiem, policija izstrādājusi prevencijas plānu 2018.–2020. gadam. T.Flandere skaidro, ka tas paredz ne vien sabiedrības informēšanu ar kampaņu un dažādu materiālu palīdzību, bet arī izmaiņas Jelgavas iecirkņa inspektoru darbā. «Iecirkņa inspektori vēl lielāku uzmanību pievērsīs riska grupām, riska objektiem savā apsekojamajā teritorijā un mudinās arī pašus iedzīvotājus iesaistīties drošības jautājumu risināšanā, lai viņi aktīvāk uzmanītu cits citu un nekavējoties informētu policiju, ja manīts kas aizdomīgs,» stāsta Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Raimonds Karlsons.

Šobrīd policija īsteno kampaņu tieši par mājokļa drošības jautājumiem – ieteikumi, kā pasargāt mājokli, apkopoti Valsts policijas izveidotā bukletā «Tava mājokļa drošība» –, bet nākotnē līdzīgas aktivitātes plānotas saistībā arī ar velosipēdu zādzībām, zādzībām no automašīnām un citiem aktuāliem jautājumiem.

Buklets «Tava mājokļa drošība»

Viedokļi

Pievienot komentāru