Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Pilsētu var vērot no jauna skatpunkta 25 metru augstumā

Ritma Gaidamoviča
Šodien pirmos apmeklētājus uzņem «Academia Petrina» skatu tornis, kas ļauj uz Jelgavu paskatīties no putna lidojuma. «Skats no muzeja torņa ir kolosāls! Varam būt lepni, ka Jelgavā ir vēl viena vieta, kur pašiem pārliecināties, cik mūsu pilsēta ir skaista un zaļa,» atzīst viena no pirmajām muzeja torņa apmeklētājām jelgavniece Aiva Straupmane. Tornis Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā šodien, 11. maijā, atvērts līdz pulksten 18, bet svētdien, pirmdien un otrdien tas būs slēgts.

Aiva tornī uz muzeja piekto stāvu bija uzkāpusi kopā ar septiņus gadus veco meitu Patrīciju, kura ar lielu interesi vēroja apkārtni un centās nosaukt visas redzamās pilsētas baznīcas. «Mūs vienmēr interesē viss jaunais. Esam vairākkārt uzkāpušas Pils salas skatu tornī, no kura paveras ļoti skaits skats uz pilsētu, un priecājamies, ka tagad varam uzkāpt arī muzeja tornī, kas līdz šim bija slēgts. Tas atkal ir jauns rakurss, jauna lieta, ko varam rādīt pilsētas viesiem,» spriež Aiva.  

Šodien ar vairākiem pasākumiem pilsētā sākusies aktīvā vasaras tūrisma sezona. Tieši muzeja tornis ir viens no lielākajiem sezonas jaunumiem. Tornī, kas atrodas 25 metru augstumā, apmeklētāji var ne tikai baudīt Jelgavas panorāmu, bet arī uzzināt daudz jauna – tornī izvietota izzinoša koka darbarīku ekspozīcija, tāpat tur ir informatīvie materiāli, kas vēsta par dažādiem vēsturiskiem Jelgavas objektiem, kas savulaik bija redzami no «Academia Petrina» torņa, bet šodien ir zuduši.

Maksa par torņa apmeklējumu pieaugušajiem – 1,50 eiro, Jelgavas skolēniem – bez maksas, pārējiem skolēniem – 1 eiro. Bērni līdz 12 gadiem tornī var kāpt tikai pieaugušo pavadībā.

Jāpiebilst, ka svētdien, 12. maijā, kas ir Mātes diena, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, kā arī skatu tornis apmeklētājiem būs slēgts. Muzejs vasaras sezonā strādā no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 11 līdz 18, bet otrdienās tornī nevarēs uzkāpt.  

Šodien pēc vairāk nekā pus gada apmeklētājiem durvis atkal vēris Jelgavas pils muzejs, kas no pagājušā gada oktobra bija slēgts uz remonta laiku. Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte norāda, ka rīta pusē jau uzņemtas vairākas tūristu grupas no Igaunijas un Lietuvas, kas līdz art ekskursiju pa Jelgavu, apmeklējušas arī Stādu dienas. Kā novēroja portāls www.jelgavasvestnesis.lv pilsētā bija manāmi vairāki tūristu autobusi no Lietuvas, tūristi no Somijas un arī citām Latvijas vietām. Jāpiebilst, ka Jelgavas pils muzejs šodien vēl strādā līdz pulksten 18 un tas pieejams bez maksas. Bet ikdienā ieejas maksa ir 2 eiro, skolēniem – 1 eiro.

Bet vēl līdz pulksten 20 ikviens aicināts piedalīties orientēšanās spēlē «Jelgavas vasaras rēbuss» un doties garākā pastaigā pa pilsētu, pildot izzinošus uzdevumus. Orientēšanās spēles sākums – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, kur var saņemt uzdevumu lapas un iepazīties ar spēles noteikumiem. Līdzi spēles dalībniekiem nepieciešams rakstāmrīks un telefons ar iespēju fotografēt un pieslēgties Wi-Fi.

Šajā izaicinājumā šodien metās arī jelgavnieki Sintija, Laura, divi Mārtiņi un Dārta. «Mums ļoti patīk braukt ar velosipēdiem, un kāpēc gan to neapvienot ar orientēšanos? Līdz šim jau esam piedalījušies vairākās orientēšanās spēlēs un katrā no tām uzzinājuši kaut ko jaunu par mūsu pilsētu. Ticam, ka šodien būs tāpat,» atzīst jelgavnieki.

Foto un video: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti