Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Pilsētas bibliotēka modernizēs pakalpojumus

Jana Bahmane
«Pašapkalpošanās kļūst arvien ierastāka mūsu ikdienas dzīvē. Tieši tāpēc mēs domājam, kā iedzīvotājiem piedāvāt daudzpusīgus informācijas ieguves veidus,» stāsta Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa, norādot: Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku un Šauļu publisko bibliotēku uzsākusi darbu pie Latvijas–Lietuvas pārrobežu projekta «Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā».

Projekta mērķis ir bibliotēkās pieejamo pakalpojumu modernizēšana, jaunu tehnoloģiju un sistēmu ieviešana, lai paplašinātu sabiedrības iespējas iegūt jaunas zināšanas, rosinātu interesi apmeklēt bibliotēku un saņemt daudzveidīgus bibliotēkas pakalpojumus. Projekta realizācijas laikā – līdz 2019. gada pavasarim – Jelgavas pilsētas bibliotēkā un bērnu bibliotēkā «Zinītis» plānots uzstādīt pašapkalpošanās sistēmas, ierīkot grāmatu drošības vārtus, uzstādīt interaktīvo spēli bērniem un jauniešiem, kas attīsta prasmes un zināšanas dabas zinību, matemātikas un tehnoloģiju jomā, kā arī plānots organizēt publiskos pasākumus bērniem un viņu vecākiem. «Ir cilvēki, kuri labprāt vēršas pie bibliotekāra ar jautājumiem, citi savukārt labprātāk izmantotu iespējas, ko piedāvā mūsdienīgas tehnoloģijas – paši saņemtu un nodotu grāmatas ar pašapkalpošanās automātu starpniecību,» vērtē L.Zariņa.

Maijā notika pirmā projekta partneru sanāksme, kurā pārrunāti un izvērtēti svarīgākie jautājumi par projekta īstenošanu, turpmākajām aktivitātēm un plānotajiem rezultātiem. «Šobrīd notiek darbs pie projekta tehniskās specifikācijas izstrādes – tad arī varēsim izsludināt iepirkumu, un, ja viss noritēs, kā plānots, spēles izstrāde, drošības vārtu un pašapkalpošanās automātu uzstādīšana pilsētas bibliotēkā varētu aizsākties jau šī gada novembrī,» skaidro Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore. Viņa papildina, ka bērnu bibliotēkā «Zinītis» pārmaiņas notiks tad, kad tā pārcelsies uz jaunajām telpām Zemgales prospektā, jo vecajās telpās šī modernizācija fiziski nav iespējama.
Bibliotēkā norāda, ka projekta pievienotā vērtība ir iespēja mācīties, izzināt visu jauno kopā ar kolēģiem no Šauļu un Liepājas bibliotēkām, stiprināt pārrobežu sadarbību starp bibliotēkām un to apmeklētājiem.

Projekta kopējās izmaksas ir 588 235 eiro. No tām Jelgavas pilsētas bibliotēkas projekta izmaksas – 272 941 eiro (231 999,85 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 13 647,05 eiro jeb 5 procenti ir Valsts budžeta dotācija un 27 294,10 eiro jeb 10 procenti – Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums).

Bibliotekāro pakalpojumu modernizācija un pakalpojumu kvalitātes uzlabošana, veicinot lietotāju skaita palielināšanos un speciālistu zināšanu pilnveidi, tiks īstenota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu «Interreg» Latvijas–Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projekta ietvaros. Vadošais projekta partneris ir Jelgavas pilsētas bibliotēka.

Foto: no JV arhīva
 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti