Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Pilsētā uzstāda informatīvos displejus

Anastasija Miteniece
Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas gaitā iegādāti un šonedēļ Lietuvas šosejā pie krustojuma ar Vidus ielu un Dobeles šosejā starp Kūliņu un Sienu ceļu uzstādīti informatīvie displeji – turpmāk, iebraucot pilsētā, tie informēs autovadītājus par aktuālo satiksmes situāciju, ceļa stāvokli un uzrādīs faktiskos meteoroloģiskos novērojumu datus.

Jelgavas Pašvaldības operatīvās informācijas centra vadītājs Gints Reinsons norāda, ka informatīvo displeju pamata funkcija ir satiksmes organizācija ikdienā – šāds risinājums uz autoceļiem ir pieprasīts daudzās pasaules valstīs, un dažās Latvijas vietās to ieviesuši arī VAS «Latvijas valsts ceļi». «Lielākais ieguvums, nodrošinot informatīvos displejus pilsētā, ir operatīva autovadītāju informēšana par aktuālo satiksmes situāciju. Iebraucot Jelgavā pa Dobeles vai Lietuvas šoseju, autovadītāji tiks savlaicīgi brīdināti, piemēram, par satiksmes ierobežojumiem remontdarbu laikā, palēninātu satiksmi ceļu satiksmes negadījuma rezultātā vai jebkuru citu ārkārtas situāciju pilsētā, vienlaikus piedāvājot izvēlēties apbraucamo ceļu,» tā viņš, papildinot, ka displeji autovadītājus informēs arī par atļauto braukšanas ātrumu, ceļa seguma stāvokli un aktuālajiem meteoroloģiskajiem novērojumiem.

Tāpat projekta gaitā kopā ar informatīvajiem displejiem iegādātas un trīs pilsētas vietās šonedēļ tiks uzstādītas videonovērošanas kameras. Tās nodrošinātas ar mērķi palīdzēt novērst iespējamos katastrofu draudus un vides piesārņojuma riskus, kā arī uzlabot satiksmes drošību vietās ar intensīvu satiksmi. Jauna videonovērošanas sistēma ierīkota uz gaisa tilta pie Jelgavas dzelzceļa stacijas, Lietuvas šosejas un Miera ielas krustojumā, kā arī Dobeles šosejā pie Svētes upes tilta.

«Interreg V-A» Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta «Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus» kopējais budžets visiem projekta partneriem ir 1 160 320,66 eiro, tostarp 85 procenti jeb 986 272,56 eiro – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, no kura Jelgavas pašvaldības budžeta daļa ir 304 469 eiro.

Foto: Juris Fedotovs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti