Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Pils salas skatu tornis ziemā būs slēgts

Ilze Knusle
No 1. decembra uz ziemas sezonu apmeklētājiem būs slēgts Pils salas skatu tornis. «Šādu lēmumu pieņēmām apmeklētāju drošības nolūkos – tā kā tornis ir brīvpieejas objekts, mainīgos laikapstākļos nevaram nodrošināt, ka tā pakāpieni nebūs slideni, un garantēt apmeklētāju drošību,» skaidro pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs.

Viņš uzsver: īpaši pie upes, Pils salā, laikapstākļi ir ļoti mainīgi, un garantēt drošu pieeju skatu tornim stipra vēja, lietus, sniega un sala apstākļos nav iespējams – pakāpieni un margas var būt slideni. Turklāt tornis ir arī diezgan augsts – 19,2 metrus –, un arī atrašanās skatu platformā stipra vēja laikā nav droša.

Skatu tornis ir norobežots ar brīdinājuma lentēm, kā arī ir demontēti apakšējie pakāpieni – gadījumā, ja lentes būtu norautas un nebūtu pamanāms, ka ieeja skatu tornī ir liegta. Tāpat uz skatu torņa platformas balstiem ir izvietoti informatīvi paziņojumi. Objekta apsaimniekotāji to regulāri apsekos arī ziemas sezonā. Skatu tornis būs slēgts līdz pavasarim – tas, kad tornis atkal būs pieejams apmeklētājiem, būs atkarīgs no laikapstākļiem. 

Jāuzsver, ka Pils salu pastaigām varēs izmantot arī ziemā – vārti uz salu netiks slēgti.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Pils salas skatu tornis tika atklāts 28. jūnijā, un jau kļuvis par iecienītu pilsētnieku un Jelgavas viesu apskates objektu – pirmā mēneša laikā vien to apmeklēja 20 000 cilvēku, turklāt tornī ir svinētas arī kāzas.

Foto: «Pilsētsaimniecība»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti