Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Pieteikumus līdzfinansējumam kanalizācijas pieslēguma izbūvei var iesniegt līdz 14. jūnijam

www.jelgavasvestnesis.lv
SIA «Jelgavas ūdens» sāk pieņemt dzīvojamo māju īpašnieku pieteikumus par pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu centralizētās kanalizācijas sistēmas pieslēguma izbūvei.

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības 2018. gada 22. februāra saistošajiem noteikumiem Nr.18-7 «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju pieslēgšanai centralizētajai kanalizācijas sistēmai» pašvaldības atbalstu iespējams saņemt pieslēguma izbūvei no centralizētās kanalizācijas sistēmas līdz pievienojuma vietai konkrētā īpašumā esošai ārējās kanalizācijas sistēmas daļai vai dzīvojamās mājas ārsienai.

Uz pašvaldības līdzfinansējumu var pretendēt gan privātmājas, gan daudzdzīvokļu mājas. Daudzdzīvokļu mājām pieejams atbalsts līdz 75 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 3750 eiro. Jāpiebilst, ka daudzdzīvokļu māja ikviena māja, kurā ir vairāk par vienu dzīvokli. Jāpiebilst, ka pašvaldības līdzfinansējums netiks piešķirts, ja 25 procenti daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu pieder juridiskai personai. Privātmāju īpašnieki var saņemt līdzfinansējumu līdz 50 procentiem no būvdarbu izmaksām, bet ne vairāk kā 1000 eiro, ja būvdarbus veic būvkomersants. Jāuzsver, ka pagājušajā vasarā stājās spēkā izmaiņas būvniecības nozari regulējošajos normatīvajos aktos, kas kanalizācijas pieslēgumu ļauj izbūvēt arī atvieglotā kārtībā: ja būvniecība neskar citu ārējo inženiertīklu aizsargjoslas un līdz dzīvojamās ēkas piegulošā zemesgabala robežai ir izbūvēti ārējo inženiertīklu atzari, darbus var veikt pats īpašnieks, saņemot no «Jelgavas ūdens» tehniskos noteikumus. Saistošie noteikumi paredz pašvaldības atbalstu arī šādā gadījumā – par materiāliem: līdz 10 eiro par vienu kanalizācijas tīkla metru (cauruļvadi, veidgabali) un līdz 150 eiro par skataku, bet kopā ne vairāk kā 500 eiro par pieslēguma izbūvi. Jāpiebilst, ka gadījumos, ja būvdarbi vai materiālu iegāde būs lētāka, nekā iesniedzējs norādījis pieteikumā, pašvaldības piešķirtā līdzfinansējuma apmērs tiks pārskatīts.

Pieteikumi tiks pieņemti līdz 14. jūnijam. «Jelgavas ūdens» mājaslapā www.ju.lv pieejamas aizpildāmās veidlapas.

Pašvaldības līdzfinansējuma apmērs šajā programmā 2018. gadā ir 30 000 eiro.

SAISTOŠIE NOTEIKUMI

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja bamslis attēls

vai ūdens vad. galvai nav nekas rakstīts saistošos noteikumos kad tornis jāuztur vismaz tādā kārtībā lai uz to varētu skatīties , novests līdz atbaidošam stāvoklim kā nekad !!!!!!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti