Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Piešķir 800 000 eiro airēšanas bāzes būvniecībai

Ritma Gaidamoviča
Otrdien, 22. maijā, Ministru kabinets apstiprināja papildu investīciju sadali – 5,9 miljoni eiro tiks novirzīti deviņu valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai. 800 000 eiro no šī finansējuma saņems Jelgavas pašvaldība jaunas airēšanas sporta bāzes būvniecībai Pils salā Lielupes krastā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Pils salā iecerēts uzbūvēt jaunu airēšanas sporta bāzi. Esošā airēšanas bāze, kas uzbūvēta 1970. gadā, ir morāli un tehniski novecojusi – remonts ēkā veikts 1998. gadā, ģērbtuves un palīgtelpas ir mazas un nav apsildāmas, kas liedz trenēties ziemas apstākļos. Trenažieru zāle neatbilst mūsdienu prasībām, ēkā nav sanitārā mezgla un dušas telpas. Pašvaldība paredz, ka līdz ar jaunas bāzes izveidi tajā treniņus aizvadīs ūdens sporta veidu sportisti, bet sacensībās varēs uzņemt līdz pat 400 dalībnieku.

Jau iepriekš Jelgavas pilsētas domes Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte stāstīja, ka esošās airēšanas bāzes vieta, kas atrodas starp Pilssalas ielu un upi, ir par šauru, lai tajā uzbūvētu mūsdienu prasībām atbilstošu sporta būvi, tāpēc, panākot vienošanos ar LLU un Zemkopības ministriju, ar Ministru kabineta rīkojumu 2015. gadā pašvaldība savā pārziņā pārņēma īpašumu Pilssalas ielā 5, kas sastāv no divām ēkām un zemes 5000 kvadrātmetru platībā, ar mērķi tur attīstīt ūdenstūrisma un sporta bāzi. Līdz ar teritorijas paplašināšanu pašvaldība jauno bāzi varēs izbūvēt Pilssalas ielā 5 un 12.

Tāpat projektā paredzēts nostiprināt Lielupes krasta līniju 170 metru garumā – posmā no Pilssalas ielas 12 līdz Pilssalas ielai 5 –, veidojot to kā gabionu ar skatītāju tribīnēm un speciāli izbūvētām vietām laivu nolaišanai upē. Šiem darbiem jau ir veikta topogrāfiskā un ģeoloģiskā izpēte, un notiek projekta izstrāde.

Jau jūlijā sāksies būvdarbi Pilssalas ielā 12 – Lielupes krasta nostiprināšana, noeju un citas airēšanas sporta nodarbībām un sacensību vajadzībām nepieciešamās infrastruktūras izveide. Savukārt nākamais solis būs esošo ēku demontāža Pilssalas ielā 5, ko paredzēts veikt no augusta līdz oktobrim. Teritorijā, ko pašvaldība pārņēma īpašumā no valsts, šobrīd atrodas vidi degradējošas ēkas, kas tiek izmantotas savvaļas zirgu uzturēšanas vajadzībām, piemēram, siena glabāšanai. Kamēr nebūs uzsākti jaunās ūdenstūrisma un sporta bāzes būvdarbi, arī pēc ēku demontāžas teritorijā tiks saglabāta vieta zirgu barības novietošanai, bet pēc tam, projekta gaitā, tiks izveidota jauna barības novietne, kas iekļausies apkārtējā teritorijā.

Paralēli tam šogad tiek uzsākta būvprojekta izstrāde airēšanas bāzei.

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka finansējums piešķirts arī Rēzeknes pilsētas pašvaldībai olimpiskā centra «Rēzekne» būvniecībai (900 000 eiro), SIA «Tenisa centrs «Lielupe»» tenisa centra «Lielupe» attīstības projekta īstenošanai (900 000 eiro), Valmieras pilsētas pašvaldībai Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas būvniecībai (800 000 eiro), Ventspils pilsētas pašvaldībai olimpiskā centra «Ventspils» attīstības projekta īstenošanai (800 000 eiro), Liepājas pilsētas pašvaldībai slēgtās futbola halles būvniecībai (800 000 eiro), Cēsu novada pašvaldībai Cēsu pilsētas stadiona rekonstrukcijas projekta īstenošanai (300 000 eiro), Daugavpils pilsētas pašvaldībai futbola stadiona «Esplanāde» rekonstrukcijai (300 000 eiro), Alūksnes novada pašvaldībai Alūksnes sporta halles būvniecībai (300 000 eiro).

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti