Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Pieņemts Jelgavas pašvaldības budžets 71,5 miljonu eiro apmērā

Kristīne Langenfelde, Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavas domes sēdē, 11 deputātiem balsojot par, vienam – pret un vienam atturoties, apstiprināts Jelgavas pilsētas pašvaldības 2018. gada budžets. Plānotie pašvaldības ieņēmumi šogad ir 71 479 249 eiro, bet izdevumi ir sabalansēti ar ieņēmumiem.

«Šī gada pašvaldības budžets ir vērsts uz pilsētas ekonomisko un sociālo attīstību, un pašvaldības prioritātes ir izglītība, ES struktūrfondu finansējuma piesaiste un uzņēmējdarbības atbalsts,» savā ziņojumā uzsvēra Jelgavas pilsētas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne, piebilstot, ka pašvaldības galvenais uzdevums ir nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus visās nozarēs. «Šā gada pašvaldības budžeta ieņēmumi apliecina, ka tautsaimniecība Jelgavā attīstās. Pilsētas budžeta galvenais ieņēmumu avots ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas šogad pieaugs par 8,9 procentiem, sasniedzot 40,8 miljonus eiro. Šādu kāpumu ietekmē gan jaunu ražotņu atvēršana, gan ēnu ekonomikas mazināšanās, gan arī pakāpenisks algu pieaugums,» skaidro I.Škutāne. Jāpiebilst, ka šogad plānotie ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārsniegs 2008. gada līmeni, kad tie kopš neatkarības atjaunošanas bija visaugstākajā līmenī. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, pērn vidējā alga Jelgavā pirms nodokļu nomaksas bija 888 eiro, kas ir par 100 eiro vairāk nekā 2016. gadā.

Lielākā budžeta izdevumu pozīcija – 47 procenti – atvēlēta izglītībai. Te paredzēti līdzekļi gan pedagogu atalgojuma palielināšanai, gan pašvaldības līdzmaksājuma palielināšanai privātām pirmsskolas izglītības iestādēm līdz 200 eiro par katru bērnu, gan izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanas projektiem. Šogad turpinās Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcija, bet vērienīgi darbi plānoti arī Jelgavas Amatu vidusskolā, bērnudārzā «Sprīdītis», Jelgavas 2. internātpamatskolā, kā arī iecerēts sakārtot Tehnoloģiju vidusskolas stadionu un izbūvēt jaunu stadionu pie Jelgavas 4. sākumskolas. Apzinoties to, ka bērnu skaits pilsētā pieaug un vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nepietiek, budžetā paredzēti 100 000 eiro jauna bērnudārza projektēšanai.

Būtiski, ka šogad Jelgavā turpināsies jau pagājušajā gadā aizsāktu projektu realizācija – Loka maģistrāles pārbūve, Pils salas labiekārtošana, publiskās slidotavas un estrādes jumta segumu izbūve Pasta salā –, kā arī tiks uzsākti jauni būvdarbi – Vecpilsētas ielas 2, 14 un K.Barona ielas 50 ēku rekonstrukcija, izveidojot Zemgales Restaurācijas centru; Zemgales prospekta 7 pārbūve, kur nākotnē atradīsies bērnu un jauniešu centrs «Junda»; Neretas, Prohorova un Garozas ielas pārbūve. Tā ir tikai daļa no projektiem, kuru realizācija šogad notiks mūsu pilsētā. Papildus tam pašvaldība šogad budžetā paredzējusi 920 000 eiro, lai izstrādātu jaunus projektus un to tehnisko dokumentāciju Eiropas fondu līdzekļu piesaistei.

Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods uzsver, ka šogad pilsētā vairākās vietās plānots izbūvēt ielu apgaismojumu, piemēram, K.Barona ielā no Mātera ielas līdz Uzvaras ielai un 5. līnijā, kā arī nodrošināt apgaismojumu pie neregulētām gājēju pārejām. Tāpat plānoti ielu sakārtošanas darbi, tostarp Romas ielas asfaltēšana, stāvlaukuma izbūve pie 5. vidusskolas, Atmodas ielas posma sakārtošana pie bērnudārza «Kāpēcīši», kā arī Satiksmes ielas posma no Ganību ielas līdz Meiju ceļam atjaunošanas būvprojekta izstrāde. «Priecē, ka šogad budžetā atvēlēti līdzekļi Hercoga Jēkaba laukuma skiču konkursam, paredzot laukumā arī vietu pilsētas lielā karoga mastam,» piebilst J.Strods.

Savukārt Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne uzsver, ka izglītības, kultūras, sporta un sociālajā jomā šā gada prioritātes ir optimāla izglītības iestāžu tīkla izveide un kompetencēs balstīta mācību satura ieviešana, deinstitucionalizācijas plāna realizēšana, sporta bāzu sakārtošana un papildu finansējums Bērnu un jaunatnes sporta skolai ārvalstu treniņnometņu nodrošināšanai.

Jāuzsver, ka šis gads īpašs būs kultūras jomā un iezīmēsies ar diviem nozīmīgiem notikumiem – Latvijas valsts simtgadi un Dziesmu un deju svētkiem.

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru