Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Pieņem pieteikumus darbam pilsētas vēlēšanu iecirkņos Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Ritma Gaidamoviča
Jelgavas pilsētas Vēlēšanu komisija izsludinājusi vēlēšanu iecirkņu komisijas locekļu kandidātu pieteikšanos darbam Jelgavas pilsētas vēlēšanu iecirkņos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notiks 25. maijā. Pieteikumus var iesniegt Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā līdz 10. aprīlim.

Jelgavas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics informē, ka tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir reģistrētām partijām vai reģistrētu partiju apvienībām; vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji; attiecīgās republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijas loceklim. Jāņem gan vērā, ka katras partijas vai partiju apvienības, vēlētāju grupas vai vēlēšanu komisijas locekļa izvirzīto un pieteikto kandidātu skaits katrā iecirknī nedrīkst būt lielāks par septiņi. Ja kandidātu izvirza politiskā partija vai politisko partiju apvienība, pieteikumam jāpievieno izraksts no tās centrālās pastāvīgi funkcionējošās vadības institūcijas lēmuma.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu, kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība, kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs, kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts, nav citas vēlēšanu vai iecirkņu komisijas loceklis, izņemot gadījumu, kad pašvaldību vēlēšanu komisija drīkst pildīt iecirkņa komisijas pienākumus.

J.Dēvics skaidro, ka pieteikums katram kandidātam jāsagatavo uz speciālas veidlapas «Latvijas vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa kandidāta pieteikums», kas atrodama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapas  www.cvk.lv sadaļas «Vēlēšanas» apakšsadaļā «Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019», «Darbs vēlēšanu iecirknī».

Kandidātu pieteikumi personīgi jāiesniedz līdz 2019. gada 10. aprīlim Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, 1. stāvā. Darba laiks: pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 14.30.

J.Dēvics piebilst, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlēšanu komisijas finansē no valsts budžeta. Saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu Centrālā vēlēšanu komisija vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim noteikusi darba stundas tarifa likmi 2,70 eiro stundā (pirms nodokļu nomaksas).

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti